1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Shutterstock, OpenAI İle İş Birliğini Genişletiyor

Shutterstock, OpenAI İle İş Birliğini Genişletiyor
Shutterstock, OpenAI İle İş Birliğini Genişletiyor
0

Shutterstock, DALL-E olarak bilinen yapay görüntü oluşturma aracının yaratıcıları OpenAI ile ortaklığını genişleteceğini duyurdu. Platform, sitenin kullanıcıları için Shutterstock.ai adlı yeni bir araç yapmayı planlıyor.

OpenAI ve Shutterstock, ilk olarak 2021’de DALL-E’nin yeteneklerini eğitmeye ve geliştirmeye yardımcı olan stratejik bir ortaklığa girmişti. OpenAI CEO’su Sam Altman, “Shutterstock’tan lisansladığımız veriler DALL-E’nin eğitimi için kritik öneme sahipti. Shutterstock’un API’miz aracılığıyla ilk dağıtımlardan biri olarak müşterilerine DALL-E görüntüleri sunmasından heyecan duyuyoruz ve yapay zeka, sanatçıların yaratıcı iş akışlarının ayrılmaz bir parçası haline geldiğinden, gelecekteki işbirliklerini dört gözle bekliyoruz.”

Shutterstock bu yeni ortaklıkla OpenAI’nin kusursuz görüntü oluşturma özelliğini de platforma entegre etti ve müşterilerinin “Hayal Gücünüz Hızında Yaratıcılık” sloganıyla markalaştırdıkları görüntüleri anında oluşturmalarına olanak tanıyor.

Ayrıca Shutterstock, yapay zeka tarafından oluşturulan içeriklerin kullanım haklarını çevreleyen politikaların geliştirilmesine de yardımcı olacağını doğruladı.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir