Selfie çubuğuna son: Snapchat, uçan kamerasını tanıttı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Selfie çubuğuna son: Snapchat, uçan kamerasını tanıttı

0

Snapchat platformunun sahibi Snap Inc, Snap Partner Summit 2022 etkinliğinde Pixy modeliyle drone pazarına girdiğini duyurdu. Şirket, uygulamanın ikonikleşmiş sarı rengine sahip olan Pixy’nin özel olarak selfie çekmek için yapıldığını belirtti. Bu yönüyle DJI gibi büyük üreticilerin drone’larından ayrılıyor.

Yayınladığı basın bülteninde “Snap’larınızı geliştirin, hedef kitlenizi büyütün ve Snapchat’teki içerik oluşturuculara yönelik en yeni özelliklerle yaratıcılığınızdan para kazanın. Ayrıca yaratıcılığınızı zirvelere taşımanın en yeni yolu olan Pixy ile tanışın” diyen Snap Inc, selfie drone’u Pixy’nin özelliklerini de açıkladı.

Pixy, Snapchat ile bağlantı kurabiliyor

Avuç içi büyüklüğünde olan Pixy sadece 100 gram ağırlığında. Herhangi bir kontrolcüye ihtiyaç duymadan çalışabilen drone, önceden belirlenen dört moda göre uçuyor. Elden kalkış yapma yeteneği de bulunan Pixy, uçuş tamamlandığında yine kendiliğinden elinize iniş yapabiliyor.

snapchat drone

Bir adet şarj edilebilir pil ile gelen selfie drone’u, Snap’in açıklamasına göre şarjı tam dolu olduğunda 5-8 arasında kısa süreli kullanım ömrü sunuyor. Bununla birlikte cihaza harici bir pil de takılabiliyor ancak bu kutudan çıkmadığı için 20 dolara satın alınması gerekiyor. İsteğe bağlı olarak şarj istasyonu da 50 dolara satın alınabiliyor.

12 Megapiksel çözünürlüklü kamerası olan Pixy, çektiği görüntüleri kablosuz olarak Snapchat Anılar’a aktarabiliyor. Aktarılan videolar doğrudan Snapchat’teki düzenleme araçlarıyla düzenlenebiliyor. 229,99 dolarlık bir fiyatı olan Pixy, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa’da satışa sunuldu. Diğer ülkeler için herhangi bir açıklama yapılmadı.

SDNShiftdelete.net

Sizler Pixy hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/snapchat-pixy-selfie-drone

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir