1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Sony, PlayStation bölümünden birçok kişiyi işten çıkarıyor

Sony, PlayStation bölümünden birçok kişiyi işten çıkarıyor
Sony, PlayStation bölümünden birçok kişiyi işten çıkarıyor
0

Sony, PlayStation bölümündeki yaklaşık %8’lik çalışanı işten çıkaracağını duyurdu. Bu işten çıkarmalar, Insomniac Games, Naughty Dog, Guerrilla Games ve Firesprite gibi çeşitli PlayStation stüdyolarını etkileyecek.

Sony 900 PlayStation çalışanını işten çıkarıyor

Sony’nin PlayStation stüdyolarından biri olan Londra Stüdyosu’nun kapanacağı da işten çıkarmaların bir parçası olarak duyuruldu. Bu stüdyo, PlayStation VR oyunlarının geliştiricisi olarak biliniyordu.

playstation isten cikarm

Ayrıca, PlayStation VR’ın Horizon Call of the Mountain oyununun arkasındaki İngiltere stüdyosu olan Firesprite’ı da etkileyecek işten çıkarmalar olacak. Geçen hafta Sony, PC için PSVR 2 desteği üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Geliştiricisi yetişti! Helldivers 2 girişleri artık kısıtlı değil

Geliştiricisi yetişti! Helldivers 2 girişleri artık kısıtlı değil

Geçtiğimiz günlerde eriştiği eşzamanlı oyuncu sayısını kaldıramayan Helldivers 2 oyuncu sayısı artırıldı. İşte detaylar!

PlayStation Stüdyoları başkanı Hermen Hulst, ABD merkezli stüdyoların yanı sıra Hollanda merkezli Guerrilla stüdyosu gibi stüdyoların da etkileneceğini belirtti. Genel olarak, Amerika, Japonya ve EMEA ve APAC bölgelerindeki çalışanlar etkilenecek.

Jim Ryan, PlayStation çalışanlarına gönderdiği bir e-postada, “Birkaç ay boyunca yapılan dikkatli değerlendirmeler ve birçok liderlik görüşmesinin ardından, değişikliklerin yapılması gerektiğinin açıkça gerektiği görülüyor. Şirketin uzun vadeli sürdürülebilirliği ve topluluğumuza sunabileceğimiz en iyi deneyimlere odaklanarak ilerlememiz gerektiğine karar verdik” ifadelerini kullandı.

Sony’nin PS5 satış hedefini kaçırmasının ardından yaşanan bu işten çıkarmalar, şirketin hisse fiyatının 10 milyar dolar düşmesine neden oldu.

PlayStation oyun fiyatlarına dev zam!

PlayStation oyun fiyatlarına dev zam!

Tam bir ay önceki zammın ardından yine PlayStation oyun fiyatlarına zam geldi. Gelin yeni zamlara birlikte göz atalım.

Sony Başkanı Hiroki Totoki, bu ayın başlarında PlayStation oyunlarını PC’de yayınlama fırsatından bahsetmişti ve görünüşe göre Sony, PC ve mobil çabalarına daha fazla kaynak aktaracak. Hulst, “Sosyal ve çevrimiçi deneyimler sunmak – oyuncuların dünyalarımızı farklı yollarla keşfetmelerine izin vermek – ayrıca oyunları PC ve Mobil gibi ek cihazlara da çıkarmak, farklı bir yaklaşım ve farklı kaynaklar gerektirir” demişti.

Oyun endüstrisi son zamanlarda bir dizi işten çıkarma dalgasıyla karşı karşıya kaldı ve 2023’ün oyunları, bir işten çıkarma dalgasıyla gölgelendi. Microsoft, birkaç ay önce 1.900 Activision Blizzard ve Xbox çalışanını işten çıkardı, bunlar Microsoft Gaming bölümünün genelindeki çalışanların yaklaşık %8’iydi. Unity de bir ay önce çalışanlarının %25’ini, Discord ise çalışanlarının %17’sini işten çıkardı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/sony-playstation-isten-cikarma

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir