1. Anasayfa
 2. Akıllı Telefon
Trendlerdeki Yazı

Sony’den Türkiye’ye gelmeyecek amiral gemisi!

Sony’den Türkiye’ye gelmeyecek amiral gemisi!
Sony’den Türkiye’ye gelmeyecek amiral gemisi!
0

Sony, bu ayın sonunda Barselona’da gerçekleşecek olan MWC’de bir modelini tanıtma ihtimaliyle karşımıza çıkıyor. Sony Xperia 1 V’in bu etkinlik kapsamında gelme ya da gelmeme durumu var. Ancak bir yandan da yaklaşan amiral gemisi akıllı telefonla ilgili sızıntılar da ortaya çıkıyor. İşte Xperia 1 V ile ilgili iddialar!

Sony Xperia 1 V, Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile gelebilir

Bir Weibo kullanıcısının paylaştığı sızıntı, bizlere Xperia 1 V’ye ait olduğu düşünülen bir görüntüyü sunuyor. Görsele baktığımız zaman kamera çıkıntısı dikkatleri çekiyor. Bu modelde Xperia 1 IV’ün ToF kamerasının ve RGB IR sensörünün olmadığını görecekseniz.

Sony'den Türkiye'ye gelmeyecek amiral gemisi!

Görsel gerçekten Xperia 1 V’ye ait ise Sony’nin sonraki amiral gemisi yalnızca üç sensöre sahip olabilir. Görünüşe göre şirket, LED flaşı Xperia 1 IV’teki gibi dışarıda tutmak yerine bir tümseğin içine taşımış gibi duruyor.

Sony’nin son reklamındaki gizemli sahne oyunseverleri heyecanlandırdı

Sony’nin son reklamındaki gizemli sahne oyunseverleri heyecanlandırdı

Sony’nin geçtiğimiz saatlerde yayınladığı yeni PlayStation 5 reklamındaki bazı sahneler Uncharted 5 ile ilgili söylentileri artırdı.

Aynı zamanda Çinli sızıntı kaynağına göre Sony Xperia 1 V, bu yıl bir amiral gemisi için verilen Snapdragon 8 Gen 2 SoC’yi kullanacak. Sızıntı kapan kişi, bu SoC ile en ince cihaz olacağını iddia ediyor. Bu da Sony’nin modele benzersiz bir soğutma çözümü yerleştirdiği anlamına geliyor.

Görüntünün dışında Sony’nin Xperia 1 V’yi MWC Barcelona 2023’te duyurmayı planladığı da ortaya çıktı. Bunu ise 27 Şubat’tan 2 Mart’a kadar sürecek olan etkinlikte göreceğiz. Ayrıca şirketin bazı modellerini etkinlik tarihinden daha önce açıklama gibi alışkanlıkları var. Örneğin, Xperia IV 11 Mayıs 2022’de duyuruldu. Sonrasında ise 11 Haziran 2022’de piyasaya sürüldü.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

sonysony xperia 1 v özelliksony xperia sony xperia 1 v

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/sony-xperia-1-v-ozellikleri

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir