1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Spotify’ın en pahalı olduğu AB ülkesi belli oldu!

Spotify’ın en pahalı olduğu AB ülkesi belli oldu!
Spotify’ın en pahalı olduğu AB ülkesi belli oldu!
0

Yapılan son zamlarla birlikte, Spotify tarafından en pahalı hizmet alan Avrupa Birliği ülkesi değişti. Ülke yönetiminin müzik yayıncılığı sektöründe uygulamaya koyduğu agresif vergi politikasından dolayı, Fransa uygulamayı en yüksek ücretle kullanan AB ülkesi olacak.

2024 yılından itibaren Spotify, Apple Music, Deezer ve Youtube Music olmak üzere birçok müzik platformuna %1.2’lik ek vergi getiren Fransız hükümeti, bu sert politikasını daha da sürdürecek gibi görünüyor. İşte tüm detaylar…

Avrupa’daki en pahalı Spotify

Alınan bu radikal karar, en çok Spotify’ı etkileyecek diyebiliriz. Çünkü şirket Fransa’da açık ara en çok kullanılan müzik yayıncısı konumunda bulunuyor. Vergi politikaları değişmediği takdirde ülkedeki yatırımlarını büyük oranda azaltacaklarını söyleyen firma yetkilileri, bu yıl yapılacak 2 müzik festivaline yapacakları desteği kestiklerini açıkladı.

spotify-en-pahalı-1
Fransa’daki Spotify kullanıcıları ne yapacak?

Spotify Fransa’da yapacağı zammın oranını henüz açıklamazken, ülkedeki kullanıcıların Avrupa Birliği’ndeki en pahalı hizmeti alacağını şimdiden söyledi. Abonelerin gelecek birkaç hafta içinde konuyla ilgili bilgilendireceğini ifade eden şirket, fiyatlarını artırmaktan başka çarelerinin olmadığını ifade ediyor. Ülkedeki Spotify kullanıcıları da bu durumdan oldukça hoşnutsuz. Tüm bu gelişmelerin nereye varacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Spotify’ın izlediği strateji doğru mu? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

spotify en pahalı

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/spotify-en-pahali-oldugu-ab-ulke

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir