1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Spotify, ücretli abone sayısı ile beklentileri aştı!

Spotify, ücretli abone sayısı ile beklentileri aştı!
Spotify, ücretli abone sayısı ile beklentileri aştı!
0

Çevrimiçi müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Spotify, gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Sunduğu hizmetlerle birlikte akış devi, umduğunu buldu. Şirket, 2022’nin üçüncü çeyreğindeki abone sayısını bildirdi. Spotify, bu abone sayısıyla beklentilerin üzerinde bir sayıya ulaştıklarını da belirtti. İşte detaylar!

Spotify, toplam 468 milyon aktif aboneye sahip

Müzik akış devi Spotify bugün, yaptığı açıklamayla 2022’nin üçüncü çeyreğindeki abone sayısını bildirdi. Şirket, eylül sonunda 195 milyon ücretli abone sayısına ulaştı. Ücretsiz abone sayısı ise neredeyse 273 milyona ulaştı. Spotify’ın toplam 468 milyon aktif abonesi olduğunu gösteriyor.

Spotify, ücretli abone sayısı ile beklentileri aştı!

Şirket, ücretli abone sayısını son çeyrekten günümüze kadar 7 milyon kadar artırdı. Ayrıca bu yıl bitmeden 200 milyon ücretli abone sayısını geçmeyi amaçlayan Spotify, bunu yapabilecek gibi de duruyor. Spotify’ın müzik dünyasındaki en büyük rakibi ise Apple Music. Haziran 2019’da Apple, hizmetinin 60 milyon abonesi olduğunu söyledi. Ancak şimdiki abone sayısı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor.

Spotify’dan kaliteli müzik sevenlere yeni üyelik planı

Spotify’dan kaliteli müzik sevenlere yeni üyelik planı

Müzik platformları arasındaki rekabet giderek artıyor. İddiaya göre Spotify, yakında Platinum üyelik planı sunacak.

Daha öncesinde Spotify, HiFi detaylarıyla gündemde yer aldı. Uzun süredir beklenen bu hizmetle birlikte şirketin bir ‘Platinum‘ planı hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Yeni plan ise aboneliğini iptal eden birine Spotify tarafından gönderildi.

Platinum planı içerisinde HiFi seçeneği, Studio Sound, Pro kütüphane, özel kulaklık ayarı ve Pro podcast bölümleri yer alıyor. Tüm bunlarla birlikte paketin 20 dolarlık bir fiyata sahip olacağı söyleniyor. Ancak verilen detaylar hakkında net bir bilgi yok.

Spotify, ücretli abone sayısı ile beklentileri aştı!

Spotify bunların dışında bilet satma konusunda da çalışmalar yapıyor. Ağustos ayında şirket, belirli sanatçılar için bir bilet satış sitesi başlattı. Şirketin finanstan sorumlu başkanı Paul Vogel, bunu platformdaki kullanıcı başına ortalama geliri artırmanın yanı sıra dinleme saatini artırmanın bir yolu olarak belirtti.

Peki, siz Spotify abone sayısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/spotify-ucretli-abone-sayisi-ile-beklentileri-asti

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir