Starbucks’tan NFT adımı! Müşteriye özel avantaj sunacak
 1. Anasayfa
 2. Haber

Starbucks’tan NFT adımı! Müşteriye özel avantaj sunacak

0

Geçtiğimiz ay Starbucks CEO’su Howard Schultz NFT dünyasına “dalış yapacaklarını” söylemişti. Ortaya çıkan son raporlar, Starbucks’ın müşterilere özel deneyimler ve avantajlar sağlayan NFT’ler tasarladığını gösteriyor.

2022’nin ilk çeyreğine dair kazanç raporunu yayınlayan Starbucks, nihayet blok zinciri tabanlı NFT teknolojisini nasıl değerlendireceğini bulmuş gibi görünüyor. Kahve devi, NFT ile dijital bir topluluk oluşturmak ve özel avantajlar sunmak istediğini söylüyor.

Starbucks, NFT ile özel deneyimler yaratmak istiyor

Dünyanın en popüler kahve dükkanlarından biri olan Starbucks, NFT planlarını detaylandırmaya başladı. Ev ve iş arasında bir yer olan “Üçüncü Yer” konsepti dahilinde NFT koleksiyonlarından da bahseden Starbucks, müşterilere NFT satarak birtakım avantajlar kazanmasını sağlayacak.

“Starbucks ile ilgili deneyimlere ve avantajlara özel erişim” konusunda belli bir açıklama olmamasına rağmen, alışverişlerde indirim uygulanabileceği düşünülüyor. Starbucks Baş Pazarlama Sorumlusu Brady Brewer konuyla ilgili şunları söyledi:

“Starbucks topluluğu, çevresel olarak sürdürülebilir Web3 platformları üzerine bilinçli seçimler yapıyor. Bu topluluk Starbucks markasını daha da güçlendirecek, ortaklarımızın ilgisini çekecek ve işimize katkı sağlayacak.”

Starbucks’ın raporlarında yer alan açıklamaya göre “Starbucks Digital Community Web3” bu yıl içinde kullanıma sunulacak. Şirket, NFT’lerin mobil sipariş, mağaza içi WiFi ve Starbucks Ödül programı gibi teknoloji destekli girişimlerinin devamı olduğunu söyledi.

Starbucks sosyal medya reklamları

Starbucks’ın NFT’ler ile ilgili büyük planları olsa da, yatırımcılar aynı düşüncede değil. Wall Street Journal NFT pazarının “çökmekte” olduğunu iddia ederken, Eylül ayındaki zirveye kıyasla satışların yüzde 92 düştüğünü belirtti.

Peki siz Starbuck NFT projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi Yorumlar ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/starbucks-nft

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir