Stellantis büyümeye devam ediyor: Şirketten dev ek yatırım!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Stellantis büyümeye devam ediyor: Şirketten dev ek yatırım!

0

PSA ve FCA’nın birleşmesiyle oluşan Stellantis grubu, bilindiği üzere birçok markanın ortak girişimi olarak otomobil dünyasında yerini aldı. Bu birleşme ile elektrikli otomobil dünyasına önem verildi ve çalışmalar devam ediyor. Şirket, bu doğrultuda son olarak önemli bir yatırım yapmaya karar verdi.

Stellantis, Kanada’da 2,8 milyar dolar ek yatırım yaptı

Stellantis’in hali hazıda Kanada’daki iki fabrikasında da çalışmalar devam ediyor. Şirket, ek yatırımlarla elektrikli otomobil üretimini arttırmak için düğmeye bastı. Dün yapılan açıklamaya göre şirket, 2.8 milyar dolar harcayacağını belirtti.

Stellantis yatırım

Stellantis, bu yatırımla birlikte önümüzdeki yılın sonuna kadar 35.5 milyar dolarlık dev bir bütçeye ulaştı. Öyle ki şirket, tamamen elektrikli araçlara geçiş ve yeni yazılımlar için bu fonu ayırmış durumda. Öte yandan Stellantis, 2038 yılına kadar karbon net sıfır olma parolasıyla yola çıkıyor. Yapılan etkinlikte konuya ilişkin olarak Kanada Başbakanı Trudeau, şu ifadelere yer verdi.

Kanada’da yapılan elektrikli araçlarla ilgili bugün yapılan anlaşma, çalışanlarımıza ve geleceğimize yapılan bir başka yatırım. Öte yandan dünya standartlarında bir Kanada otomobil endüstrisi, yenilikçi bir ekonomi ve herkes için temiz, güçlü bir gelecek inşa ediyoruz. Sağlıklı bir çevre ve sağlıklı bir ekonomi böyle görünür.

Stellantis yatırım

Stellantis yaptığı açıklamada bu yatırımla birlikte Windsor Ar-Ge merkezine 650’den fazla mühendislik işi ekleyecek. Ayrıca şirket, geçen yıl Ekim ayında duyurulan Stellantis-LG Energy Solution ortak pil girişimine 2.500 kişilik ek iş gücü alacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/stellantis-dev-ek-yatirim

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir