1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Tesla’dan Cybertruck’a bomba özellik! Tekne modu geliyor

Tesla’dan Cybertruck’a bomba özellik! Tekne modu geliyor
Tesla’dan Cybertruck’a bomba özellik! Tekne modu geliyor
0

Tesla CEO’su Elon Musk, Cybertruck’ın hem su hem de karada seyahat edebileceğini açıkladı. “Tekne Modu” olarak adlandırılan yeni işlev sayesinde Cybertruck’ı belirli su mesafesinde kullanmak mümkün olacak. Bu seçenek, diğer pickup’larda olmamasıyla dikkat çekiyor.

Tesla Cybertruck 100 metre suda gidebilecek

Elon Musk’ın açıklamasına göre Tekne Modu, şu anda geliştirilme aşamasında. Bu özellik ile sürücüler, Cybertruck’ı bir tekne gibi 100 metre suya daldırabilecek. Tesla’nın paylaşımına göre bu, kabine su girişini önleyen gelişmiş kapı contalarıyla mümkün olacak.

tesla cybertruck tekne modu

Cybertruck’a gelecek daha yenilikçi bir özellik ise “Wade Modu”. Bu özellik Cybertruck’ın süspansiyon sistemini kullanarak aracı yükseltecek. Böylece sudan geçerken bataryaya aktif basınç uygulayacak. Basınçlı batarya, suyun elektrikli bileşenlere nüfuz etmesini ve zarar vermesini önleyecek.

Bazı elektrikli araçların suda gitme yeteneği sahip olduğunu, ancak klasik metal tekniklerini kullandığını belirtmek gerekiyor. Tesla’nın basınca dayalı yaklaşımı ise bataryayı koruyor. Bu yaklaşım, özellikle arazi araçlarının elektrifikasyona dönüşümünde önemli rol oynayabilir.

Cybertruck için Tekno ve Wade modlarının ne zaman erişime açılacağı bilinmiyor. Ancak Musk, her iki özelliği aktif olarak geliştirdiklerini ve sadece dış kapı contalarının değişmesiyle kullanılabileceğini söylüyor.

Cybertruck satış yasağı, tesla satış yasağı, cybertruck foundation

Öte yandan lüks araçlar üretmesiyle bilinen Hongqi, geçtiğimiz günlerde yeni SUV modelinin dayanıklılığını gözler önüne serdi. Hongqi HS5, ateş topuna meydan okudu ve tuğla duvarın içinden geçti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/tesla-cybertruck-tekne-modu

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir