1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Tesla, Türkiye’de dünya rekoruna gidiyor!

Tesla, Türkiye’de dünya rekoruna gidiyor!
Tesla, Türkiye’de dünya rekoruna gidiyor!
0

Tesla, elektrikli otomobil dünyasının en güçlü isimlerinden birisi olarak yer alıyor. Bugün ise oldukça dikkat çekici bir haber ortaya çıktı. Habere göre Türkiye’de şimdiye kadar kaç tane Tesla Model Y teslimatı olduğu belli oldu. Ortaya çıkan sonuç ise Tesla Türkiye’de rekor mu kıracak dedirtti. İşte detaylar!

Tesla, Türkiye’de şu ana kadar yaklaşık 5 bin Model Y teslimatı yaptı!

Dünya fosil yakıtlara veda ederken elektrikli otomobillerin sayısı da günden güne artıyor. Gazeteci Emre Özpeynirci bir özel haberinde, elektrikli otomobil dünyasını önemli ismi Tesla ile ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Paylaşımında Türkiye’de şimdiye kadar kaç tane Tesla Model Y teslim edildiği öğrenildi. Habere göre Tesla, şu ana kadar Türkiye’de yaklaşık 5 bin Model Y teslimatı yaptı.

Daha öncesinde Tesla’nın Türkiye’de ocak-temmuz dönemlerinde en çok satan elektrikli araba satan markası olduğu söylendi. Bu açıklamanın üzerine bugünkü paylaşım ise dikkatleri çekti. Ayrıca haberde kısa süre önce İstanbul Park’ta çekilen bir görüntü de yer aldı.

Bu görüntülerde ise 3 binin üzerinde aracın videosu yer alıyor. Bu araçların da teslim edilmesiyle sonucunda eylül ayı sonuna kadar toplam teslimat sayısının 8 bini bulması beklentiler arasında. Ekim ayındaki hedef ise 10 bin teslimatı bulmak. Eğer bu hedef gerçekleşirse 5 ayda 10 bin teslimat, Tesla için bir dünya rekoru olarak yer alabilir.

Özellikle son zamanlarda daha konforlu bir sürüş gerçekleştirmek isteyen sürücüler, elektrikli otomobili tercih ediyor. Türkiye’de de elektrikli otomobil kullanımının arttığını söz konusu verilerden görmek mümkün oluyor.

Peki, siz Tesla Türkiye teslimatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce teslimatlar artar mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

TeslaTesla Model Ytesla türkiye

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/tesla-turkiye-dunya-rekoruna-gidiyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir