Tesla yeni ekranıyla göz dolduruyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Tesla yeni ekranıyla göz dolduruyor!

0

Tesla, batarya ve elektrikli motor teknolojisinin yanı sıra sunduğu eğlence araçlarıyla da ön planda. Markanın araçlarında yer alan geniş merkezi ekranda dizi, film ve video oyunlarına kadar birçok seçenek bulabilirsiniz. Elektrikli otomobil üreticisi bu özellikleri yazılım güncellemeleriyle de destekliyor.

Yolculuk deneyimini en üst seviyeye çıkarmak isteyen Tesla, çeşitli donanımsal yeniliklere de imza atıyor. Model S ve Model X‘te sunulan yeni geniş ekran da bunlardan bir tanesi. ABD’li üretici şimdi bu yeni ekranı döndürülebilir hâle getirerek eğlencenin dozunu arttırmak istiyor.

Tesla yeni ekranı ile kullanıcı deneyimini geliştirmek istiyor!

Tesla Model S ve Model X’in merkezi ekranları döndürülebilir hâle geldi. Bu özellik ile otomobil üreticisi daha fazla araç içi eğlence ve daha gelişmiş kullanıcı deneyimi vadediyor. Twitter‘da Larry Li isimli kullanıcı tarafından paylaşılan video, aracın yeni döndürülebilir ekranını ortaya koyuyor.

Gördüğünüz gibi, ekran hem sürücüye hem de ön yolcuya göre rahatlıkla ayarlanabiliyor. Yapılan değişiklik ile birlikte daha sürücü odaklı bir deneyimin yanı sıra ön yolcuların ekranı çok daha rahat kullanmasını da mümkün kılıyor.

Tesla, eğlenceye önem vermesinin yanı sıra güvenliği de elden bırakmıyor. ABD’li üretici sadece park halindeyken merkezi ekranda video oynatılmasına izin veriyor. Böylelikle sürücünün dikkatinin dağılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Ancak otonom sürüş teknolojisinin gelişmesi ile birlikte ilerleyen dönemde bu durum değişebilir.

Peki siz Tesla’nın yeni ekranı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/tesla-yeni-ekraniyla-goz-dolduruyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir