Tesla’dan bir kötü haber daha: Binlerce araç geri çağrılıyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Tesla’dan bir kötü haber daha: Binlerce araç geri çağrılıyor!

0

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, kullanıcılarına sunduğu batarya teknolojileri ve akıllı sürüş sistemleri sayesinde çok seviliyor. Bu sayede dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Özellikle Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesinin ardında akaryakıt fiyatlarında dünya genelinde artış yaşandı. Bu da birçok kullanıcıyı elektrikli otomobil almaya sevk etti ve elektrikli otomobil sayısı dünya genelinden birden çoğalmaya başladı. Bu çoğalışla birlikte Tesla da fabrikalarındaki üretimi artırdı ve teslimatları hızlandırdı. Yayınlanan yeni açıklamaya göre bu hızlandırma şirkete pek de yaramadı.

Tesla, Track Mod özellliğindeki hata nedeniyle 48 bin aracını geri çağırdı!

Tesla, son zamanlarda çok fazla geri çağırma yapmaya başladı. Özellikle araçların üretimindeki artış, hem yazılım hem de donanım alanındaki hatalara sebep oldu. Bu da hatalar yüzünden yüzbinlerce Tesla geri çağırıldı ve hatalar düzeltildi. Şimdi ise bu hatalara yeni biri daha eklendi. Track Mod özelliğindeki bir hata nedeniyle yaklaşık 48 bin araç daha geri çağırıldı.

Bu hatadan sadece Model 3 Performance araçları etkilendi. Son yapılan geri çağırma, bir önceki geri çağırmalarda da olduğu gibi yazılımsal olarak yapıldı. Yayınlanan yazıda şu sözlere yer verildi:

“Tesla, Inc. (Tesla), bazı 2018-2022 Model 3 Performance araçlarını geri çağırıyor. Track Modu aktifken hız birimi (mph veya km/h) hız göstergesinde görüntülenmeyebilir. Hal böyle olunca bu araçlar, Federal Motorlu Araç Güvenlik Standardı 101 numaralı “Kontrol ve Göstergeler” gerekliliklerine uymamaktadır.”

Tesla

Bu açıklamanın ardından Track Mode V2 adında bir güncelleme yayınlandı ve araçlardaki hatalar düzeltildi. Açıklananlara göre araç sahipleri 6 Haziran’a kadar Tesla’dan bildirim alacak. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce bu kadar hatadan sonra şirketin müşterilerinde bir azalma meydana gelir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

https://shiftdelete.net/tesladan-bir-kotu-haber-daha-binlerce-arac-geri-cagriliyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir