1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Counter-Strike 2’yi ezip geçeceği söylenen oyun, hilelerle boğuşuyor!

Counter-Strike 2’yi ezip geçeceği söylenen oyun, hilelerle boğuşuyor!
Counter-Strike 2’yi ezip geçeceği söylenen oyun, hilelerle boğuşuyor!
0

Son yıllarda FPS türünde birçok oyunun piyasaya sürülmesiyle birlikte Counter-Strike 2, VALORANT ve Fortnite‘ın zirvede olduğu bu alanda rekabet giderek arttı. Yeni oyunların karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, hile yazılımları. Son olarak geçtiğimiz haftalarda ücretsiz olarak piyasaya sürülen The Finals da aynı sorunla karşı karşıya. Birkaç gündür artan şikayetler üzerine oyunun geliştiricisi olan Embark Studios tarafından açıklama geldi.

The Finals geliştiricisinden hile problemine yönelik açıklama!

Erken erişim sürecinin ardından 7 Aralık‘ta çıkış yapan The Finals, Call of Duty’yi bile geçti ve geliştirici firmada yüzleri güldürmeyi başardı. Fakat son zamanlarda artan şikayetler, şirketi biraz uğraştıracak gibi görünüyor.

The Finals geliştiricisinden hile problemine yönelik açıklama!

Oyuncular tarafından yapılan değerlendirmelere göre son günlerde The Finals hilecileri oldukça artış gösterdi. Oyuncu toplulukları, hile yapan kullanıcıların Mandarin Çincesi dilinde isimler kullandığı gerekçesiyle oyunun Çin için kapatılmasını istedi. Bu öneri, birçok kullanıcı tarafından mantıksız bir çözüm olarak bulundu. Tartışmaların artması üzerine Embark Studios ise söz konusu bu oyuncuların gerçekten Çinli olmadığını açıkladı. Bununla beraber beklenen duyuru da geldi.

Embark Studios, resmi Discord sunucuları üzerinden hilelerin artması üzerine hile yazılımlarını engelleyecek bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Fakat aktarılanlara göre oyundaki teknik bir sorun, hilecileri engelleme çalışmalarını yavaşlatıyor. Geliştirici ekip, bu sorunu da yakında çözeceklerini açıkladı.

Söz konusu bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağına dair bir tarih verilmedi. Fakat yapılan açıklama doğrultusunda yakın zamanda sunulacağını söyleyebilmek mümkün. Sonuç olarak şimdilik beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

The Finals geliştiricisinden hile problemine yönelik açıklama!

The Finals, şu anda Counter-Strike 2‘yi geçebilmiş değil. Oyuncu sayısı bakımından aralarında önemli bir fark olsa da sıralamada ikisinin de adını görüyoruz. The Finals, sorunların çözülmesiyle birlikte rekabeti daha da artırabilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

counter-strikecounter-strike 2cscs2fps oyunu

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/the-finals-hileler-aciklama

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir