Tinder’dan Google’a dava!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Tinder’dan Google’a dava!

0

Günümüzde arkadaşlık siteleri ve platformlarının sayısı giderek artıyor. Hayatımızdaki pek çok şey de olduğu gibi yeni insanlarla tanışma süreci de artık çevrim içi ortamda gerçekleşiyor. İçlerindeki en popüler platformlardan birisi olan Tinder ise bu aralar Google ile sorunlar yaşıyor.

Match Group, Google’ın uygulama içi ödeme sistemine karşı çıkıyor

Hinge, OkCupid, Tinder ve PlentyOfFish gibi birçok arkadaşlık sitesinin sahibi olan Match Group, Google’ın uygulama içi ödeme sistemini kullanmaya zorlamasından rahatsızlık duyuyor. Öyle ki Google’ın bu tür işlemler için telif ücreti aldığını belirten Match Group, bu konuda şirkete dava açtı.

Google’ın Android uygulama dağıtımı üzerindeki aşırı etkisi, aslında birçok uygulama şirketini rahatsız etmiş durumda. Öyle ki Android uygulama indirmelerinin yüzde 90’ından fazlası Google Play Store üzerinden gerçekleştiriyor. Match Group, dosyasını şu cümlelerle oluşturdu.

Google, Google Play Store ile Android cihazlarda uygulama dağıtma piyasasını yasa dışı bir şekilde tekelleştirdi. Ve bugün kendini, bir mobil uygulama için tek geçerli seçenek haline getirdi. Artık Google, hakimiyetini uygulama içi ödeme için ayrı bir pazara genişleterek, kullanıcıların ödeme hizmetleri seçimini ortadan kaldırmaya ve tüketiciler üzerindeki fiyatları yükseltmeye çalışıyor.

Match Group bu nedenle Google’dan kendi faturalandırma sistemini kullanmasına izin vermesini bekliyor. Bu istemle oluşan davayı birçok uygulama şirketi de yakından takip ediyor. Benzer bir sorun Apple’ın da başına gelmişti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/tinderdan-googlea-dava

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir