Tofaş yerli üretime başlıyor: Doblo’nun abisi geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Tofaş yerli üretime başlıyor: Doblo’nun abisi geliyor!

0

Otomotiv sektöründeki hareketlilik hızla devam ediyor. Bilindiği üzere Tofaş, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla 23 yıldır Bursa’daki fabrikalarında ürettiği Fiat Doblo modeli için yolun sonuna geldiğini duyurdu.

Ticarinin İspanya’daki Stellantis fabrikasına transfer olmasıyla Bursa fabrikalarında doğan boşluğun nasıl değerlendirileceği merak konusu olurken, kısa bir süre önce yaşanan gelişme akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. Zira Tofaş, dört marka için yerli hafif ticari üretimine başlıyor.

Tofaş; Fiat, Peugeot, Opel ve Citroen için hafif ticari üretecek

Tofaş; Fiat, Peugeot, Opel ve Citroen markaları için KO kodlu hafif ticari araçların üretimini yapacak. Bursa‘da 2024‘ün sonunda üretilip 2025‘te piyasaya sürülecek ticarilerin ilk görüntüleri de kısa bir süre önce ortaya çıktı.

Burada önemli bir detayın olduğunu belirtmekte fayda var. Zira bu araçların elektrikli versiyonları Luton/İngiltere’de, içten yanmalı ve hibrit sürümleri ise Bursa/Türkiye’de üretilecek. Araçlara baktığımızda ön panjur ve marka logosu dışında birebir aynı gözüktüklerini görüyoruz. Tabii burada herhangi bir teknoloji farklılığı gibi durumların olup olmayacağını ise önümüzdeki dönemlerde net bir şekilde öğreneceğiz.

Aynı durumun yeni nesil Fiat Scudo için de geçerli olduğunu belirtelim. Elekriklileri İngiltere, içten yanmalı ve hibritleri ise Bursa’da üretilecek modelin Opel Vivaro, Citroen Jumpy ve Peugeot Expert versiyonları da olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/tofas-ko-yerli-uretim-basliyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir