Toyota Supra’da sonunda beklenen oldu!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Toyota Supra’da sonunda beklenen oldu!

0

A80 kasa kodlu dördüncü nesil Toyota Supra otomobilseverlerin gözünde farklı bir yere sahip. Özellikle Hızlı ve Öfkeli filminden sonra ününe ün katan araç, sınırsız modifiye imkanı sunan 2JZ motoruyla da gönüllerde taht kurmuştu.

Bu ikonik modelin ardından uzun süre sessizliğe bürünen Toyota, 21 senenin ardından beşinci nesil Supra ile herkesi heyecanlandırmayı başardı. Ancak A90 kasa kodlu beşinci nesil Toyota Supra’nın sadece otomatik şanzımanla sunuluyor olması büyük bir hayal kırıklığını da beraberinde getirmişti. Şimdi ise Toyota bu durumu değiştiriyor.

Toyota Supra sonunda manuel şanzımana kavuştu!

Toyota, A90 Supra’da sonunda manuel şanzıman seçeneğini getiriyor. Supra’da bu yılın son çeyreğinden itibaren 387 beygir güç ve 497 Nm tork üretebilen 3.0 litrelik 6 silindirli motoru için özel olarak tasarlanmış yeni bir 6 ileri manuel şanzıman sunulacak.

Japon üretici, manuel şanzımanın dönüşünü kutlamak adına özel bir versiyon da sunuyor. A91 MT olarak adlandırılan versiyon kırmızı detaylar ve 19 inçlik mat gri özel jantlara sahip. Özel sürüm ayrıca içeride de özel Cognac deri koltuklara ve GR amblemli Alcantara vites topuzuna ev sahipliği yapacak. Kırmızı kule gergisi ve 12 hoparlörlü JBL ses sistemi de diğer öne çıkan detaylar arasında.

Yeni Toyota Supra, manuel şanzımanın yanı sıra bazı yenilikleri de beraberinde getiriyor. Gelişmiş viraj ve sürüş dengesi için revize edilen süspansiyon sistemi bunların başında geliyor. Ayrıca aktif bir arka diferansiyele kavuşan modelin elektrik destekli hidrolik direksiyon sistemi de elden geçirildi.

Bu yıl içerisinde bayilerdeki yerini alması beklenen 2022 Toyota Supra‘nın fiyat etiketi konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Peki siz manuel şanzımana kavuşan yeni Toyota Supra hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/toyota-suprada-sonunda-beklenen-oldu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir