1. Anasayfa
 2. Bülten
Trendlerdeki Yazı

TP-Link Tapo RV30 Plus Robot Süpürge Satışa Sunuldu

TP-Link Tapo RV30 Plus Robot Süpürge Satışa Sunuldu
TP-Link Tapo RV30 Plus Robot Süpürge Satışa Sunuldu
0

TP-Link, Tapo akıllı ev çözümlerine bir süre önce robot süpürgeleri de eklemişti. Haziran ayında iki modeli Türkiye satışa sunulan Tapo robot süpürgelerin yeni bir modeli daha satışa sunuldu. RV30 Plus model robot süpürge, daha güçlü ve kolay bir temizlik için tasarlandı.

4200 Pa hiper emiş gücüne sahip olan Tapo RV30 Plus, boşluklar içine sıkışmış kalıntıları, halılara gizlenmiş tozları da süpürerek daha derin bir temizlik yapıyor. Otomatik mod değişimi özelliği ile örneğin halı gibi daha farklı bir zemine geldiğinde mod değiştiriyor ve derinlemesine temizlik yapıyor. Robot süpürgenin 4L büyüklüğündeki torbası da 70 güne kadar boşaltılmadan iş görüyor. Sızdırmaz toz torbası, bu süre içinde tüm kirleri ve alerjenleri içinde hapsediyor. Torba dolduğunda uyarı veriyor ve kolayca torba değişimi yapılıyor.

Çift Navigasyon Sistemi ile Hassas Haritalama

Tapo RV30 Plus, LİDAR ve Gyro çift navigasyon sistemine sahip. Böylece dakikalar içinde evleri doğru bir şekilde haritalandırabiliyor. Atlanan yerler ya da tekrarları önleyen bu sistem daha kısa sürede, daha iyi temizliği garanti ediyor. Robot süpürge karanlıkta dahi çalışabiliyor. Katlı evler için üç farklı haritayı dahili hafızasında saklayabilen süpürge, girilmesi istenmeyen yerlerin belirlenmesine de olanak veriyor. Örneğin kullanılmayan odalar, çocuk odası gibi robot süpürgenin temizlemesi istenmeyen yerlere girmeden temizlik yapıyor.

Ayrıca kişiselleşmiş programlar yapmaya da olanak veren RV30 Plus’ı örneğin her gün akşam yemeği sonrası temizliğe başlayacak şekilde programlamak mümkün. Ayrıca diğer Tapo akıllı ev ürünleriyle de senkronize çalışabilen süpürge, örneğin dış kapı sensörüyle tetikleyici olarak programlanarak, kapı kapandığında (evden çıkıldığında) çalıştırılabiliyor. Belli bir oda, özel bir bölgenin temizliği ya da her oda için farklı temizleme modu gibi farklı ayarlar rahatlıkla yapılabiliyor.

Hem süpürüp hem paspas yapabilen Tapo RV30 Plus, paspas için elektronik bir pompaya sahip ve tutarlı, sabit su basıncıyla farklı zemin türlerine uygun üç farklı su akışı yapıyor. 300 ml su tankı ile 200 metrekare alana kadar paspas yapma özelliği bulunuyor.

5 Saat Kesintisiz Temizlik

Tapo’nun yeni robot süpürgesi 5000 mAH kapasiteli pili sayesinde, tam şarjlı halde 5 saate kadar temizlik yapabiliyor. Süpürge pil azaldığında otomatik olarak yuvasına dönüp şarj oluyor ve sonra kaldığı yerden temizliğe devam ediyor.

Engel algılama ve çarpmayı önlemeye karşı çeşitli sensörlerle donatılmış olan RV30 Plus, kapı eşiklerine rahatlıkla tırmanabiliyor. Ayrıca sessiz temizlik yapacak şekilde tasarlanan süpürge sesi emen akustik pamuk ile donatılmış durumda.

Çocuk ya da evcil hayvanların kazara robot süpürgeyi çalıştırmasını engellemek için fiziksel başlatma düğmesi istendiğinde tamamen kapatılabiliyor. Ayrıca süpürge basit sesli komutlarla da çalıştırılabiliyor. Amazon Alexa ve Google Asistan desteği olan RV30 Plus, hayatı her anlamda kolaylaştırarak bir temizlik yapmak üzere tasarlandı.

Tapo RV30 Plus robot süpürge KDV dahil 17 bin 899 TL fiyatla satışa sunuldu.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir