1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Trendyol ile e-ihracatta parlayan 10 şehir!

Trendyol ile e-ihracatta parlayan 10 şehir!
Trendyol ile e-ihracatta parlayan 10 şehir!
0

Trendyol, Türk üreticileri global pazara taşıyarak e-ihracatın önemli bir aktörü haline geldi. Şubat ayında yapılan satışlar, Türk üreticilerin en çok Azerbaycan ve Suudi Arabistan’a ürün sattığını gösteriyor. Bu süreçte öne çıkan İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerin yanı sıra Adana, Gaziantep, Denizli, Aydın, Mersin ve Antalya gibi şehirler de e-ihracat haritasında kendine yer buluyor.

Trendyol’un yurt dışına açılım stratejisi, başta Almanya olmak üzere Azerbaycan, Körfez Ülkeleri ve Orta ile Doğu Avrupa pazarlarına odaklanıyor. Bu strateji sayesinde, Türk ürün ve üreticileri dünya pazarlarına ulaşırken, özellikle giyim ve moda ürünleri büyük ilgi görüyor. Tişört, gömlek, elbise, sneaker ve pijama takımları gibi ürünler, yurt dışı pazarlarda Türk üretiminin kalitesini ve çeşitliliğini sergiliyor.

Mayıs 2023’ten itibaren mikro ihracat çözümleriyle 85 bin satıcısını ihracat yapabilen birer ticaret aktörüne dönüştürdü. Bu süreçte 149 bin ürünün yurt dışına ulaştırılması platformun yerel üreticilere sağladığı desteği ve e-ihracat kapasitesini gözler önüne seriyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/trendyol-e-ihracat-10-sehir

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir