1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Trump’tan Elon Musk’a Twitter eleştirisi

Trump’tan Elon Musk’a Twitter eleştirisi
Trump’tan Elon Musk’a Twitter eleştirisi
0

Twitter tartışmasıyla gündemde olan Elon Musk, ABD eski başkanı Donald Trump tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Elon Musk’ın ABD seçimleriyle ilgili kendisine yalan söylediğini belirten Trump, Twitter satın alm süreci hakkında da konuştu.

Trump: “Elon Musk, Twitter’i satın almayacak demiştim.”

Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter satın alım sürecini iptal ettiğini SEC başvurusuyla kesinleştirdi. 44 milyar dolarlık satın alımın iptal etmesi nedeniyle Musk’ın Twitter’a 1 milyar dolar ceza ödemesi bekleniyor.

Trump, 2016 seçimlerinde kendisine oy verdiğini iddia eden Musk ile ilgili açıklama yaptı. Mayıs ayında gerçekleştirilen bir teknoloji konferansında konuşma yapan Musk, cumhuriyetçilere oy vermediğini söylemişti. Musk’ın söylemlerini değerlendiren Trump, “Musk geçtiğimiz aylarda asla bir cumhuriyetçiye oy vermem, vermedim dedi. Oysa konuştuğumuzda 2016 seçimlerinde bana oy verdiğini ifade etmişti. Kendisi saçmalıklarıyla ünlü biri.” ifadelerine yer verdi.

Trump: "Elon Musk Twitter'i satın almayacak demiştim."

Musk’ın Twitter satın alımını iptal etmesiyle ilgili de konuşan Trump, “Aylar öncesinde Elon Musk’ın Twitter’ı satın almayacağını açıkladım. Musk’ın Twitter ile yaptığı sözleşme oldukça saçma ve çürük zemin üzerine inşa edilmişti. Bu tarz saçmalıklarla vakit kaybetmek istemiyorsanız Truth sosyal medya plarformunu kullanmanızı tavsiye ederim.” dedi.

Bununla birlikte Twitter, Musk’a açacağı dava için çalışmalara başladığını açıkladı. Musk, basın tarafından yöneltilen sorulara henüz yanıt vermedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/trump-elon-musk-i-twitter-nedeniyle-elestirdi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir