1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Türkiye ve BAE’den uzay anlaşması!

Türkiye ve BAE’den uzay anlaşması!
Türkiye ve BAE’den uzay anlaşması!
0

Türkiye ve BAE taraflarının remi uzay ajanları bugün bir araya gelerek uzayın barışçıl amaçlarla kullanımı, uzay bilimleri, teknolojileri be uygulamaları alanlarında yeni bir iş birliği zaptı imzalandı. Etkinliğin ardından sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapıldı.

Türkiye Uzay Ajansı ve BAE’den iş birliği!

Bugün Türkiye Uzay Ajansı ve Birleşik Arap Emirlikleri Uzay Ajansı yetkilileri Dolmabahçe sarayında bir araya geldi. Etkinliğe Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile BAE Sanayi ile İleri Teknolojiler Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber ve BAE Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Thani Bin Ahmed Al Zeyoudi’de katılım sağladı.

Türkiye uzay

İki taraf arasındaki anlaşmaya göre uzay araştırmaları, teknolojileri ve uygulamaları alanında kalifiye insan yetiştirilmesi başta olmak üzere bilgi, tecrübe ve teknoloji paylaşımı yapılacak. Buna birlikte geliştirme faaliyetleri başlatılacak olan LEO uçuşları, fırlatma teknikleri, roket ve uydu teknolojileri de dahil olacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan sosyal medya paylaşımlarında şunlar söylendi:

Türkiye ve BAE uzay ajanslarından işbirliği: Türkiye-BAE Yatırım Çalıştayı çerçevesinde @tuajans ve @uaespaceagency arasında “Uzayın Barışçıl Amaçlarla Kullanımı, Uzay Bilimleri, Teknolojileri Ve Uygulamaları Alanlarında” iş birliği zaptı imzalandı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/turkiye-bae-uzay-is-birligi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir