1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Türkiye’nin ikinci el otomobil pazarında lider belli oldu! Artık Fiat değil

Türkiye’nin ikinci el otomobil pazarında lider belli oldu! Artık Fiat değil
Türkiye’nin ikinci el otomobil pazarında lider belli oldu! Artık Fiat değil
0

Türkiye’de ikinci el otomobil ve hafif ticari araç pazarı, şubat ayında dikkat çekici bir hareketlilik gösterdi. Geçtiğimiz yıl en çok tercih edilen marka Fiat, artık zirvede değil. Peki en çok satan ikinci el otomobil markası kim oldu?

En çok satan ikinci el otomobil markası belli oldu!

AA tarafından derlenen Indicata’nın raporuna göre en çok satan ikinci el otomobil markası Volkswagen oldu. Şubat ayı içinde çevrim içi platformlarda toplam 363 bin kurumsal ilan yayınlandı ve bunlardan 170 bin 457’si satışa dönüştü.

turkiye en cok satan ikinci el otomobil markasi 2

Böylece uzun süredir lider konumda olan Fiat, zirveyi Volkswagen’e bıraktı. Bu dönemde binek otomobil kategorisinde Fiat Egea, hafif ticaride ise Ford Tourneo Courier en çok tercih edilenler arasında yer aldı. Bu rakamlar, geçen yılın aynı dönemine kıyasla ilanlarda yüzde 4, satışlarda ise yüzde 35’lik bir artış olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla Türkiye’de ikinci el araç pazarının büyüdüğünü söyleyebiliriz.44

Togg var mı? Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü için adaylar belli oldu!

Togg var mı? Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü için adaylar belli oldu!

Geçtiğimiz yıl Nissan X-Trail modelinin kazandığı Türkiye’de Yılın Otomobili ödülünün bu seneki adayları kısa bir süre önce açıklandı.

Genele baktığımızda ise ikinci el çevrim içi pazarda şubat ayında en çok satılan 10 marka arasında Volkswagen 21 bin 857 adet satış ile ilk sırayı aldı. Volkswagen’i sırasıyla Renault, Fiat, Ford ve BMW takip etti. Bu 10 marka, toplam satışların yüzde 75,7’sini oluşturarak pazarın büyük bir kısmını üstlendi.

Binek otomobil satışlarına bakıldığında şubat ayında toplam 139 bin 46 binek otomobil el değiştirdi. Fiat Egea modeli, 7 bin 374 adet satış ile zirvedeki yerini korudu. Egea modelini, Renault Clio ve Volkswagen Passat modelleri izledi.

Hafif ticari araç segmentinde ise Ford’un Tourneo Courier 3 bin 907 satış ile en çok tercih edilen oldu ve Fiat Doblo’yu geride bıraktı. Bu segmentte satılan toplam 31 bin 411 aracın yüzde 71’i, ilk 10 model arasında yer alıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/turkiye-en-cok-satan-ikinci-el-otomobil-markasi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir