1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Musk üzgün: Twitter kurucusunun yeni uygulaması listeleri altüst etti!

Musk üzgün: Twitter kurucusunun yeni uygulaması listeleri altüst etti!
Musk üzgün: Twitter kurucusunun yeni uygulaması listeleri altüst etti!
0

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında, birçok kullanıcı alternatif bir sosyal medya platformu arıyordu. Twitter kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey tarafından geliştirilen Bluesky isimli yeni uygulama ise indirme rekorları kırmaya başladı. Davetiye tabanlı çalışan hizmet, Android ve iOS‘ta kullanılabilir.

Twitter ve Bluesky rekabeti kızışıyor

Jack Dorsey, geçtiğimiz ay Twitter benzeri yeni uygulamasını kullanıma açtı. Davetiye koduyla giriş yapılabilen Bluesky, iPhone’da dikkat çeken bir indirme sayısına ulaştı. Uygulama analiz firmalarının son raporu, Bluesky’in 245 binden fazla iPhone kullanıcısı tarafından indirildiğini gösterdi.

Bluesky 1 1024x576 1

Uygulama için ayrıca yakın zamanda bir Android sürümü duyuruldu. Bekleme listesindeki kullanıcılar, beta sürümünü test etmeye başladı. Ancak Android tarafındaki indirme sayısı belirsizliğini koruyor.

Twitter sahte bir hesaba sarı tik verdi!

Twitter sahte bir hesaba sarı tik verdi!

Twitter, sadece onaylı şirket hesaplarına özel olarak verdiği ‘sarı tik’ onay rozeti sahte bir hesabın profilinde de görüldü.

2019 yılında Dorsey tarafından geliştirilmeye başlanan Bluesky, Twitter benzeri bir arayüz sunuyor. Doğrudan mesajlaşma gibi sosyal medyanın temel özelliklerini içermeyen platform, “sosyal medya için merkezi olmayan bir standart” olarak lanse edildi.

Bluesky’ın kullanıcıların etkileşim şekline göre geliştirileceği bildirildi. 300 karakterlik gönderilere ve yanıtlara, fotoğrafların ve metinlerin yeniden paylaşılmasına (retweet) ve doğrudan paylaşılmasına izin veriyor.

Bluesky app App Store

Bluesky ve Twitter arasındaki en önemli farklardan biri, kullanıcılara karşı daha açık bir yaklaşım sergilemesi. Elon Musk’ın son zamanlardaki tartışmalı kararları da Twitter’a olan güveni kırdı. Bluesky ise hala beta aşamasında olmasına rağmen önemli bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/twitter-rakibi-bluesky-indirme-sayisi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir