Elon Musk öncesi temizlik: Twitter binlerce hesabı kapattı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Elon Musk öncesi temizlik: Twitter binlerce hesabı kapattı!

0

Elon Musk, Twitter’ı satın almasından sonra platformun tamamen özgür bir alan olmasını istediğin belirtmişti. Aynı zamanda ek olarak sahte hesapların da kapanacağı için çalışmalar yapacağını açıkladı. Dün gece Twitter ‘da yer alan bazı sol görüşte olan kullanıcıların hesaplarında ani takipçi düşüşü yaşandı.

Elon Musk’ın açıklamalarından sonra bu durumun yaşanmasından dolayı bazı kullanıcılar platformun ön bir temizlik yaptığını düşündü. Elon Musk ise kendi hesabından sosyal medyanın politize edilmemesi gerektiği ile ilgili bir paylaşım yaptı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Elon Musk, Twitter’ın tarafsız olması gerektiğini söyledi!

Twitter’da dün yaşanan sol görüşlü kullanıcıların takipçilerinin ani bir şekilde azalmasından sonra Elon Musk, platformun siyasi olarak tarafsız olması gerektiğini belirtti. Yüksek profillerde gözle görülen düşüşler, Twitter’ın sol görüşteki kullanıcıların hesaplarını kapattığını desteklemiş oldu. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifinin kabul edilmesinden sonra şirket yüz binlerce hesabı kapatmış olabilir.

Twitter, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Spam politikamızı ihlal eden ve takipçi sayılarını etkileyebilecek hesaplar için önlem almaya devam ediyoruz. Bu dalgalanmalar yeni hesap oluşturma ve devre dışı bırakma işlemlerindeki artışın bir sonucu gibi görünüyor.”

Eski Amerika Devletleri Başkanı Barack Obama, Michelle Obama, Katy Perry ve Taylor Swift gibi sol görüşlü ünlülerin hesapların takipçisi önemli sayıda azaldı. Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve Harry Styles gibi sağ görüşüyle ön plana çıkan ünlülerin hesaplarında ise önemli bir yükseliş yaşandı.

Elon Musk, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Twitter’ın halkın güvenini hak etmesi için siyasi olarak tarafsız olması gerekiyor. Bu da aşırı sağı ve aşırı solu eşit derecede üzmek anlamına geliyor.”

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter, sol görüşteki kullanıcılarının hesaplarını kapatıyor mu yoksa insanlar platformdan ayrılmaya mı başladı? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/twitter-sol-gorus-hesaplar-kapaniyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir