Uçan arabalar için inşa edilen ilk havalimanı açıldı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Uçan arabalar için inşa edilen ilk havalimanı açıldı!

0

Dünyanın uçan arabalar için yapılan ilk havalimanı Air- One Vertiport açıldı. İngiltere’de kurulan merkez, Birleşik Krallık tarafından desteklenen Urban-Air Port tarafından inşa edildi. Alışılmışın dışında kurulan havalimanında kafe ya da dinlenme salonu şimdilik yer almıyor. Bunun yerine birçok teknik alana destek verildi. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Havalimanında teknik detaylara daha çok önem verildi!

Uçan arabalar için kurulan dünyanın ilk havalimanı, herhangi bir tesise yer vermektense şarj tesislerine, kontrol- komuta alanlarına ve kargo yükleme bölümlerine yer verdi. Tesis şimdilik çalışmıyor fakat kurucu; ilerde yolcu hava taksileri, otonom teslimat dronları ve savunma operasyonları ekipleri için merkezi öneme sahip olacağını ve bunun daha bir başlangıç olduğunu açıkladı.

SDNShiftdelete.net

Air-One’un ileride hava hareketlilik araçlarının neden olduğu hava kirliliğini ve tıkanıklığını azaltmanın önünü açacağı öngörülüyor. Uçan arabalar için havalimanı açıldıktan sonra şirket, birçok ülkeye 200 adetten fazla Vertiport için destek sağlayacak.

Merkez, kullanıma açıldıktan sonra ülkenin birçok yerine dört saat içerisinde ulaşım sağlayacak. 2027 yılına kadar inşa edilecek 200 adetten fazla Vertiport; başlıca West Midlands, Londra, Los Angeles, Avustralya, Fransa gibi büyük ülkelerde açılacak.

Urban Air- One kurucusu Ricku Sanshu, yeni merkezle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Uçan arabalar, eskiden fütürist bir fantezi projesiydi. Air- One, temiz kentsel hava taşımacılığını kitlelere taşıyacak ve sıfır emisyonlu gökyüzünde yeni bir dünyayı ortaya çıkaracaktır.”

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce uçan arabalar için inşa edilen havalimanı ilerde yaygınlaşacak mı? Düşüncelerinizi Yorumlar ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/ucan-arabalar-icin-ilk-havalimani-acildi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir