1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Elon Musk amacına ulaştı! Volkswagen’de Tesla imzası

Elon Musk amacına ulaştı! Volkswagen’de Tesla imzası
Elon Musk amacına ulaştı! Volkswagen’de Tesla imzası
0

Otomotiv pazarındaki elektriklenme hız kesmeden devam ediyor. Bugüne dek içten yanmalı motorlarıyla karşımıza çıkan üreticilerin büyük bir kısmı akıma ayak uydurarak bu dönemde elektrikli araçlar piyasaya sürerken, uzun vadede fosil yakıtlara sahip modellerin üretimine son vermek için de kolları sıvadılar. Tabii, pazardaki elektrikli otomobillerin sayısının artmasıyla şarj çözümleri konusunda da çalışmalara ağırlık verildi. Son olarak Volkswagen grubu Tesla’nın Tesla NACS konektörünü kullanacağını açıkladı.

Volkswagen Tesla NACS şarj konektörü kullanacağını açıkladı

The Verge tarafından paylaşılan rapora göre Volkswagen grubu da Tesla’nın NACS konektörünü (Kuzey Amerika Şarj Standardı) kullanacak otomobil üreticilerin arasına katılıyor. Şirket kısa bir süre önce yaptığı açıklamada mevcut elektrikli otomobil sahiplerinin Tesla’nın Supercharger ağına erişebilmesi için adaptör çözümleri araştırdığını ve 2025’e kadar konuyla ilgili önemli gelişmelerin yaşanabileceğini söyledi.

Volkswagen Tesla NACS şarj konektörü kullanacağını açıkladı

Bunun yanı sıra 2025 yılından itibaren üretilecek modeller üretim bandından direkt olarak Tesla uyumlu şarj portlarıyla inecek. Böylelikle Volkswagen, Porsche ve Audi gibi Volkswagen grubu markalarında Elon Musk’ın Tesla’sının imzasını göreceğiz.

Tesla’nın 2012 yılında geliştirdiği ve NACS adıyla tescillediği bu konektör tasarımını benimseyen tek firma Volkswagen değil. Zira daha önce Ford ve General Motors gibi birçok otomobil üreticisi 2025’ten itibaren üretilen elektrikli araçlarında Tesla NACS konektörünü kullanacaklarını açıkladılar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/volkswagen-tesla-nacs-sarj-konektoru

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir