1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Dev şirket, oyun geliştirmeyi bırakıyor mu? Açıklama geldi

Dev şirket, oyun geliştirmeyi bırakıyor mu? Açıklama geldi
Dev şirket, oyun geliştirmeyi bırakıyor mu? Açıklama geldi
0

Hogwarts Legacy’nin büyük satış başarısı ancak Suicide Squad: Kill the Justice League’in hayal kırıklığı yaratan performansının ardından gözler Warner Bros’a çevrildi. Ancak Warner Bros Games bu kapsamda oyun yatırımlarını artıracağını ve hatta büyük serilerini live-service olarak sunacağını söyledi.

Warner Bros Games, live-service oyun yatırımlarını artıracak

Warner Bros Discovery Oyunlar ve Yayıncılık CEO’su JB Perrette şirketin yeni stratejisini ele aldı. Perrette, WB Games’in yalnızca tek seferlik oyunlar yayınlamak yerine sürekli gelir getirebilen yapımlar üzerine odaklanacağını söyledi.

empress hogwarts legacy crack 1

Bu kapsamda Warner Bros’un elinde bulunan Harry Potter, Mortal Kombat, DC ve Game of Thrones gibi serilerin live-service oyunlara dönüştürmek istediklerini açıkladı. Tüm platformlara yayınlanacak oyunlar, uzun vadeli getiri sağlayacak.

Perrette açıklamasında, “En iyi serilerimizi alıp insanların sürekli olarak bu dünyalarla etkileşime girebileceği ve bu dünyaları sürekli olarak deneyimleyebileceği live-service oyunlar yaratma fırsatı görüyoruz” dedi.

Bu stratejik değişimin kanıtı olarak büyük bütçeli pazardaki dalgalanmayı gösterdi. Ancak live-service tarzındaki Suicide Squad: Kill the Justice League’in büyük hayal kırıklığı yarattığını ve oyuncular tarafından eleştirildiğini hatırlatmak gerekiyor.

mortal kombat 1 sistem gereksinimleri

Perrette, bu yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya sürülmesi planlanan bazı mobil oyunlar dahil olmak üzere, live-service için planlara sahip olduklarını açıkladı. Yakın zamanda çıkacak Harry Potter: Quidditch Champions’un da bu tarzda olacağı düşünülüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/warner-bros-oyun-yatirimlarini

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir