1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp Çöktü, Dünya Genelinde Erişilemiyor

WhatsApp Çöktü, Dünya Genelinde Erişilemiyor
WhatsApp Çöktü, Dünya Genelinde Erişilemiyor
0

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme uygulaması WhatsApp, dünya genelinde erişilemez durumda.

Akıllı telefonlarından uygulamaya giriş yapan kullanıcılar, mesaj göndermek istediğinde veya sesli – görüntülü arama başlatmak istediğinde bağlantı kurulamıyor. WhatsApp Web üzerinden uygulamaya erişmek isteyenler de “Bilgisayarınızda aktif bir internet bağlantısı olduğundan emin olun.” hatasıyla karşılaşıyor.

Zaman zaman Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarının erişim problemleriyle karşı karşıya kaldığına şahit oluyoruz. Ancak WhatsApp, artık günümüzün en yaygın haberleşme kanalı olduğundan, sosyal medya platformlarından daha büyük bir öneme sahip. İnsanlar anlık mesajlaşmalarını, görüntülü görüşmelerini ve hatta ufak çaplı veri aktarımını WhatsApp üzerinden yapıyor. Ancak uygulamanın erişime kapanmasıyla birlikte hepsi aksamış durumda.

WhatsApp Grup Anketleri

WhatsApp neden çöktü?

Uygulamanın sahibi olan Meta, henüz hiçbir kanaldan uygulamanın çökmesiyle ilgili bir açıklama yapmış değil. Ancak akla ilk gelen hacklenme ihtimalinden çok, dönem dönem denk geldiğimiz teknik sorunlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Meta sunucularının genelinin etkilendiği bir durumu yaşamıştık, bu sebeple Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı anda çökmüştü. Ancak şimdiki durum yalnızca WhatsApp’a özel.

Platform uzun süredir erişime kapalı olmasına rağmen Meta’nın kullanıcıları bilgilendirmemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncelleme

WhatsApp, saat 12:00 civarlarında tekrar erişime açılmış durumda. Meta ise durumla ilgili halen hiçbir açıklama yapmış değil.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir