1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp ve Instagram için yeni özellik!

WhatsApp ve Instagram için yeni özellik!
WhatsApp ve Instagram için yeni özellik!
0

Meta, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a her geçen gün yeni bir özellik katıyor. Geçtiğimiz günlerde kaybolan sesli mesajlar, sohbet ekranında mesaj sabitleme, sohbet kilitleme gibi özelliklere kavuşan uygulamanın en yeni beta sürümünde heyecan yaratan bir özellik tespit edildi. WhatsApp’ın Instagram ile bağını güçlendirecek olan bu yeni özelliğe gelin yakından bakalım.

WhatsApp durumu Instagram hikayesinde paylaşılabilecek

Çapraz paylaşım deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Meta’nın, en yeni WhatsApp beta sürümünde Durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri olarak paylaşmayı sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı görüldü.

whatsapp durumu

Güncelleme ile birlikte kullanıcılar, uygulamadan ayrılmadan Durumlarını Instagram’da paylaşabilecekler. Uygulama halihazırda durumunuzu Facebook Hikayeleri olarak paylaşmanıza izin veriyor. Yeni özellik buna benzer şekilde çalışacak.

Yeni özellik ilk olarak WABetaInfo tarafından WhatsApp’ın Android‘deki 2.23.26.17 numaralı beta sürümünde fark edildi. Üstte yer alan resimde görebileceğiniz gibi, durumunuzun hemen altında paylaşma seçeneği ve Facebook simgesinin yanında Instagram simgesi yer alacak. Instagram simgesine dokunduğunuzda, durumunuz Instagram hikayenizde paylaşılacak.

Bu özelliğin çalışması için Instagram hesabınızı WhatsApp’a bağlamanız ve uygulamanın WhatsApp ile aynı cihaza yüklü olması gerekiyor. Bununla birlikte kullanıcılar hangi Durumu paylaşmak isteyip hangisini paylaşmak istemedikleri konusunda tam kontrole sahip olacak.

Bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı hakkında henüz net bir bilgi olmasa da, beta sürümde yer alması yakın zamanda kullanıma sunulacağını gösteriyor.

Popüler mesajlaşma uygulamasının yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

whatsapp durumu instagramda paylaşma

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/whatsapp-durumu-artik-instagramda-paylasilabilecek

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir