Sevilen Instagram özelliği, WhatsApp’a geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Sevilen Instagram özelliği, WhatsApp’a geliyor!

0

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Instagram’ın sevilen özelliği durumlara emojiyle hızlı tepki vermeyi test ediyor. Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı şirket Meta çatısı altında bulunuyorlar. Bu yüzden aynı ya da benzer özelliklere de sahip oluyorlar.

İlk olarak WABetainfo’da ortaya çıkan özellik, şimdilik sadece WhatsApp’ın masaüstü sürümünde çalışıyor.Peki durum güncellemeleri için çalışacak hızlı tepkilerde hangi emojiler yer alacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp, sekiz emoji test ediyor!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, durum güncellemelerine belirli emojileri hızlı tepki olarak gönderme özelliğini test ediyor. Sekiz adetten oluşacak tepkilerde; kalpli göz emoji, sevinçten gözleri yaşarmış emoji, şaşkın emoji, üzgün emoji, temenni yapan el emojisi, alkış emojisi, parti emojisi ve yüz puan emojisi yer alacak.

WhatsApp durumlarına hızlı tepki verme özelliği şimdilik yalnızca masaüstü sürümde kullanıma açık. Yeniliğin Android ve iOS cihazlara ise yakın zamanda gelmesi bekleniyor. WhatsApp durumlar, Instagram Hikayeler kadar olmasa da yine de bazı kullanıcılar tarafından oldukça tercih ediliyor.

Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp; geçtiğimiz günlerde iki cihazda birden kullanma, çoklu arama, dosya paylaşım sınırının büyümesi gibi özellikleri de duyurmuştu. Bu özelliklerin de gelecek hafta uygulamaya entegre edilmesi bekleniyor. Platform, yaptığı yeniliklere kullanıcı deneyimini en iyi hale getirmeye çalışıyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp hızlı tepki verme özelliğini kullanışlı buldunuz mu? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/whatsapp-emoji-hizli-tepki-verme-ozelligi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir