WhatsApp gruplarında yeni dönem başlıyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

WhatsApp gruplarında yeni dönem başlıyor!

0

Kısa bir süre önce ücretli Premium sürümünü beta programına dahil eden popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp şimdi de gruplardaki katılımcı sayısını artırmaya karar verdi. WABetaInfo’nun ortaya koyduğu bilgilere göre, şirketin gruplardaki kişi sayısını iki katına çıkarmak için kolları sıvadı.

WhatsApp grup katılımcı sayısı yeniden artıyor

WhatsApp, haziran ayındaki beta testlerinde kullanıcıların gruplara 512 kişiye kadar katılımcı eklemesinin yolunu açtı ve daha sonra bunu genel kullanıma sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar eskisinden daha geniş kitleli gruplar oluşturabildiler. Şirket, grup sınırını tekrar artırmaya karar verdi. Buna göre platform, çok yakında grupların desteklediği maksimum kişi sayısını 1024’e kadar çıkaracak.

Anlık mesajlaşma platformu, grup yöneticilerinin bir gruba katılmak isteyen kişileri görmeleri ve onaylamaları için bir ‘bekleyen katılımcılar‘ bölümü üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu durumda grup yöneticileri bekleyen katılımcıların bir listesini görebilir ve buna göre onları üye olarak onaylayabilirler.

Cüzdanlar yanıyor: Ücretli WhatsApp Premium sonunda geldi!

Cüzdanlar yanıyor: Ücretli WhatsApp Premium sonunda geldi!

Uzun zamandır üzerinde çalışıldığını bildiğimiz ücretli WhatsApp sürümü olan WhatsApp Premium nihayet beta programına dahil edildi.

Bu özellik şu an için sadece sınırlı sayıda beta kullanıcısı için mevcut. Özelliğin hesabınızda kullanılabilir olup olmadığını kontrol etmek için WhatsApp’ınızı açın ve bir grup oluşturmaya veya mevcut bir gruba yeni katılımcılar eklemeye çalışın. Bu bölümde hesabınız için yapılandırılan limiti görebileceksiniz. “512”yi hala görüyorsanız endişelenmeyin. Çok yakında bu sınır genişleyecektir. Ayrıca bu özellik hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulacak.

WhatsApp, bu özelliğiyle Telegram’a rakip olacak

Bu özellik WhatsApp’ın Telegram gibi diğer anlık mesajlaşma uygulamalarıyla rekabet etmesine yardımcı olacak. Telegram, şu anda olduğu gibi, bir grupta 200.000 kişi sınırına sahiptir. Uygulamanın yeni sınırı Telegram’ınki gibi olmasa da şimdilik fazlasıyla yeterli gibi görünüyor. Bu, işletmeler için veya bir grubu yayın amaçlı kullanıyorsanız faydalı olacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/whatsapp-gruplardaki-katilimci-sayisini-yeniden-artiriyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir