1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

macOS kullanıcılarına müjde: Beklenen özellik sonunda geldi!

macOS kullanıcılarına müjde: Beklenen özellik sonunda geldi!
macOS kullanıcılarına müjde: Beklenen özellik sonunda geldi!
0

Meta, popüler mesajlaşması uygulaması WhatsApp için macOS kullanıcılarını sevindirecek bir yeniliğe imza attığını duyurdu. Uygulamanın Apple bilgisayarlarında çalışan sürümünde önemli bir güncellemeye giden teknoloji devi, kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıdı. İşte detaylar

Yeni macOS WhatsApp güncellemesi neler sunuyor?

Yeni güncellemeyle birlikte macOS kullanıcıları, WhatsApp üzerinden sesli veya görüntülü grup aramalarına katılım sağlayabilecekler. Sesli olarak 32, görüntülü olarak ise 8 katılımcıya kadar kapasiteye sahip olan aramalar, güncellemeyi alan kullanıcılar tarafından erişilebilir nitelikte olacak.

Söz konusu güncelleme yayımlanmadan önce kullanıcılar, aramalarını yalnızca bireysel olarak yapabilmekte idi. Bu durum, uygulamayı iş amaçlı olarak kullananları ve bilgisayarları üzerinden rahatlıkla sohbet etmek isteyen arkadaş gruplarını olumsuz etkilemekteydi.

WhatsApp

WhatsApp’a kazandırılan özellikler, bunlarla sınırlı değil. Yayımlanan güncelleme, tüm bu özelliklere ek olarak mevcut sürümde bulunmayan arama geçmişini görüntüleme ve hâlihazırda başlatılmış olan görüşmelere sonradan katılma özelliklerini de yapıya kazandırıyor.

Grup aramaları gibi temel bir özelliğin bugüne dek kullanıcı deneyimine sunulamamış olmasının arkasında, Meta’nın gizlilik endişeleri yatıyor. Şirket, özelliğin güvenli bir şekilde kullanıma sunulması adına çoklu cihazlarda uçtan uca şifrelemeyi etkin kılmak için yoğun çalışmalar sürdürdü.

Devrim niteliğindeki bu WhatsApp güncellemesi, platformun resmî web sitesi üzerinden kullanıcı deneyimine sunuldu. Güncellemenin, en kısa sürede App Store üzerinden de yayımlanması bekleniyor.

Peki, sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Applemacoswhatsapp

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/whatsapp-macos-guncellemesi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir