1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Dosya indirme kolaylaşıyor! WhatsApp masaüstü için yeni özellik

Dosya indirme kolaylaşıyor! WhatsApp masaüstü için yeni özellik
Dosya indirme kolaylaşıyor! WhatsApp masaüstü için yeni özellik
0

Geçtiğimiz günlerde Android sürümüne bitmoji desteği sunan WhatsApp, test ettiği yeni özellik ile gündeme geldi. WhatsApp masaüstü kullanıcıları, mobil versiyonlarda olduğu gibi dosyalarda otomatik indirme seçeneğine sahip olacak.

Meta, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Facebook’ta hali hazırda yer alan bazı özellikler, diğer uygulamalarda da karşımıza çıkmaya başladı.

WhatsApp, masaüstü için otomatik indirme seçeneği sunacak

Meta, WhatsApp uygulamasının masaüstü versiyonu ile web sürümünde aynı yazılım altyapısını kullanıyor. Bu yüzden, WhatsApp masaüstü uygulamasına eklenen tüm özellikler, web sürümünde de kullanıcıların karşısına çıkıyor.

WhatsApp, masaüstü için otomatik indirme seçeneği sunacak

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda masaüstü uygulamasında hesap bilgisi talep etme özelliğini sundu. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde WhatsApp hesap bilgilerini ve ayarlarını talep edip, rapor formatında dışa aktarabiliyor.

Telegram’da kripto para ile kullanıcı adı devri!

Telegram’da kripto para ile kullanıcı adı devri!

Telegram, kullanıcı adlarının kripto paralar aracılığı ile açık artırmaya sunulması için bir çalışma yürüttüğü açıkladı.

Henüz test aşamasında olan otomatik indirme özelliği, sınırlı kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor. Yeni özellik ile ilgili ekran görüntüsü paylaşan WBetaInfo, ses kayıtlarının bu özelliğe dahil edilmediğini belirtti. Mesajlaşma uygulamaları, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için ses kayıtlarının varsayılan olarak otomatik indirilmesini sağlıyor.

Hesabınıza yeni özelliğin olup olmadığını kontrol etmek için WhatsApp masaüstü uygulaması veya web sürümü üzerinden ayarlar sekmesine göz atabilirsiniz. Ayarlar bölümünde Otomatik indirme butonu yer alan kullanıcılar, yeni özelliği direkt olarak kullanabiliyor.

Tüm cihazlarda farklı ayarlara ihtiyacınız olabileceğinden, bu ayarların cihazınızla senkronize edilmediğini belirtmekte fayda var. Yeni özelliğin yakında daha fazla kullanıcıya sunulacağı tahmin ediliyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/whatsapp-masaustu-icin-otomatik-indirme-secenegi-sunacak

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir