1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp, tarayıcı sürümüne o özelliği getirecek! Test aşaması başladı

WhatsApp, tarayıcı sürümüne o özelliği getirecek! Test aşaması başladı
WhatsApp, tarayıcı sürümüne o özelliği getirecek! Test aşaması başladı
0

En önde gelen mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerini web arayüzü üzerinden paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sunarak kullanıcı deneyimini artırmaya hazırlanıyor.

Durum güncellemeleri WhatsApp web sürümüne geliyor!

Bu gelişme, kullanıcılara web tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan güncellemeleri paylaşma seçeneği sunarak WhatsApp’ı çeşitli cihazlarda daha çok yönlü ve erişilebilir hale getirme yolunda önemli bir adım.

whatsapp web

WhatsApp’ın 2020 yılında kullanıma sunduğu bir özellik olan geçici durum güncellemeleri, platformu Snapchat ve Telegram gibi diğer mesajlaşma uygulamalarının belirlediği trendleri takip eden popüler bir eklenti oldu. 

Ancak şimdiye kadar, durum güncellemelerini paylaşma sadece Android veya iPhone cihazıyla sınırlıydı. Diğer cihazları aynı kullanıcı hesabına bağlama özelliğine rağmen, kullanıcılar güncellemeleri yalnızca birincil akıllı telefonlarından göndermekle sınırlıydı.

WhatsApp’ın bağlantılı cihaz bağlantısını genişletme yolculuğu, kullanıcıların hesaplarına bir web tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan erişmelerini sağlayan WhatsApp Web ile başladı. Platformdan bağımsız bu yaklaşım, kullanıcıların farklı cihazlarda depolanan dosyaları paylaşmasına olanak tanıyarak ve destek yöneticilerine sohbet desteğine ayrılmış hesaplara eş zamanlı erişim sağlayarak çok yönlü bir çözüm oldu. 

whatsapp web

Zaman içinde bağlantılı cihaz desteği tabletleri, yerel masaüstü uygulamalarını ve ikincil akıllı telefonları da kapsayacak şekilde genişletilerek kullanıcılara çeşitli cihazlar arasında sorunsuz ve entegre bir deneyim sunuldu.

WABetaInfo’nun haberine göre, test kullanıcıları WhatsApp Web’in 2.2353.59 beta sürümünün artık web grafik kullanıcı arayüzünü (GUI) kullanarak durum güncellemeleri gönderme işlevselliğini içerdiğini keşfettiler.

Bu yeni özellik sadece kullanıcı kolaylığını arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda WhatsApp’ı kullanıcı tabanının gelişen ihtiyaç ve beklentilerine daha yakın hale getiriyor. Web tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan durum güncellemelerini paylaşabilme özelliğiyle WhatsApp, daha entegre ve sorunsuz bir mesajlaşma deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

AndroidiOSwhatsappwhatsapp web

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/whatsapp-tarayici-surumu-ozellik

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir