1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp’ta birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız?

WhatsApp’ta birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız?
WhatsApp’ta birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız?
0

WhatsApp, istemediğiniz kişilerden mesaj almamak için harika bir özellik sunuyor: Engellemek. Ancak eğer engellenen tarafta olursanız, bu durum biraz moral bozucu olabiliyor. Peki WhatsApp’ta birinin sizi engelleyip engellemediğini nasıl anlarsınız?

WhatsApp’ta engellendiğinizi nasıl anlarsınız?

Twitter gibi sosyal mecralarda olduğu gibi WhatsApp da engellenmişseniz bunu sizi bildirmez. Ancak belirli bir kullanıcı tarafından engellenip engellenmediğinizi anlamanın birkaç yolu elbette var.

whatsapp engel

Kişinin WhatsApp profil resmi ve durumu değişmiyor ise:

Bu doğrulaması zor bir durum, ancak bir kez WhatsApp’ta engellenirseniz, engelleyen kişinin profil resmi ve durumu sizin için artık güncellenmez.

Engelleyen kişinin WhatsApp’ına sahip olan birini tanıyorsanız, o kişinin profil resminin veya durumunun değişip değişmediğini onlara sorabilirsiniz. Eğer orada değişmiş ve sizde eski haliyse, geçmiş olsun. Engellenmişsiniz.

Spotify beğenilen şarkıları topluca silme nasıl yapılır?

Spotify beğenilen şarkıları topluca silme nasıl yapılır?

Bu içeriğimizde Spotify için beğenilen şarkıları toplu şekilde silme yöntemini anlattık. İşte adım adım yapmanız gerekenler…

Son görülme’leri kaybolur ise:

WhatsApp’ın en popüler özelliklerinden biri “son görülme” işlevidir. Kullanıcının en son ne zaman çevrimiçi olduğunu gösteren bu bildirinin kaybolması, engellendiğinizin bir göstergesi olabilir.

Tabii bu yöntemle engellendiğinizi anlayabilmek için önceden bu kişinin son görülme özelliğinin açık olması gerekiyor. Zira bu açılıp kapatılabilen bir özellik. Sizi engellememiş, sadece son görülmesini kapatmış olabilir.

Yapay zeka ile fotoğraf oluşturma nasıl yapılır?

Yapay zeka ile fotoğraf oluşturma nasıl yapılır?

Yapay zekanın gelişmesiyle birlikte artık gerçekçi resimler bile yapılabiliyor. İşte yapay zeka fotoğraf oluşturma yolları…

Mesajlar teslim edilmiyor ve aramalar başarısız oluyor ise:

Sizi engelleyen birine mesaj gönderemez ve arama yapamazsınız ve genellikle mesajınız tek tik olarak kalır. WhatsApp’ta bir mesajın tek tik olması, mesajın WhatsApp sunucularına ulaştığı ancak kişiye iletilmediği anlamına gelir.

İki tik olduğunda mesajın karşıya iletildiğini, mavi tik olduğunda mesajın açılıp okunduğunu anlarız. Dolayısıyla tek tik olması demek, mesajın karşıya iletilmediği anlamına gelir.

Eğer çok uzun süre boyunca mesajlarınız tek tik olarak kalıyorsa, muhtemelen engellenmişsinizdir. Ancak kısa bir süreliğine tek tik olarak kaldıysa, aklınıza gelen ilk şey karşınızdakinin telefonunun kapalı olabileceği olmalı.

Google Haritalar’da ev nasıl bulanıklaştırılır? İşte yöntemi

Google Haritalar’da ev nasıl bulanıklaştırılır? İşte yöntemi

Google Haritalar ile isterseniz ev bulanıklaştırma talebi oluşturmanız mümkün. Peki ama ev bulanıklaştırma nasıl yapılır?

Kişileri bir sohbet grubuna ekleyemiyorsanız:

Son olarak, sizi engelleyen birini yeni bir grup sohbetine ekleyemezsiniz. Mevcut grup sohbetleri normal şekilde işlerken, sizi engelleyen birini yeni bir sohbet grubuna eklemeye çalışmak, bu işlemi gerçekleştiremeyeceğinizi açıklayan bir mesajla sonuçlanıyor. Bu da engellendiğinizin en belirgin göstergesidir.

Tabii engellenip engellenmediğinizi test etmenin en kesin yolu olmasına rağmen, eğer engellenmediyseniz bu durumu kişiye açıklamak biraz zor olabilir. Zira yok yere grup kurmuş oluyorsunuz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

whatsapp

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/whatsappta-birinin-sizi-engelledigini-nasil-anlarsiniz

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir