1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

WhatsApp’ta durum güncellemeleri için yeni dönem!

WhatsApp’ta durum güncellemeleri için yeni dönem!
WhatsApp’ta durum güncellemeleri için yeni dönem!
0

WhatsApp, kullanıcı deneyimini artıran yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son olarak emoji ile tepki verme özelliğini genişleten platformda durum güncellemeleri için de benzer bir adım söz konusu. WABetaInfo tarafından sızdırılan bilgilere göre WhatsApp, sesli durumlar için çalışmalara başladı.

WhatsApp, sesli durum güncellemeleri üzerinde çalışıyor

WhatsApp‘ın Google Play Beta Program kapsamında sunduğu 2.22.16.3 sürümünde platformda sıklıkla kullanılan durum güncellemeleri için önemli bir yenilik tespit edildi. Buna göre platform, durumlara sesli not desteği eklemek için çalışmalara başladı. Hatta WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde durum sekmesinin alt kısmına mikrofon butonunun eklendiğini de görüyoruz.

whatsapp sesli durum
WhatsApp, sesli durum özelliğini test etmeye başladı

Bunun dışında sesli notların yalnızca durum gizlilik ayarlarında seçilen kişilerle paylaşılacağını ve eklenen sesli durumların diğer resim ve videolardaki gibi uçtan uca şifreleme özelliğiyle korunacağını belirtelim.


Zuckerberg açıkladı: WhatsApp’tan yeni özellik!

Zuckerberg açıkladı: WhatsApp’tan yeni özellik!

WhatsApp, kullanıcılarından olumlu dönüş aldığı özelliğini genişletiyor. Şirket, Yeni Mesaj Tepkileri özelliğini duyurdu.

Yeni işlev geliştirme aşamasında olduğu için beta kullanıcılarına ne zaman sunulacağı konusunda en ufak bir bilgi yok. Ancak diğer özelliklerde olduğu gibi bir zaman çizelgesinin izlenmesi bekleniyor. Öte yandan şimdilik sadece Android uygulamasını kapsıyor.

WhatsApp kullanıcılarının merakla beklediği emoji ile tepki verme özelliği de nihayet genişledi. Platform, son güncellemeyle daha önce 6 adetle kısıtlanan emojilerin yan tarafına konumlandırılan ”+” simgesine tıklayarak daha fazla emojiyle tepki verilmesine ortam sağlayacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce durum güncellemeleri için ses desteği beğenileri kazanır mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/whatsappta-durum-guncellemeleri-icin-yeni-donem

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir