1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Bir devrin sonu: Windows 10 için destek bitiyor!

Bir devrin sonu: Windows 10 için destek bitiyor!
Bir devrin sonu: Windows 10 için destek bitiyor!
0

İlk olarak 2015 yılında görücüye çıkan Windows 10 için yolun sonu göründü. Microsoft, önümüzdeki dönem sunulacak son büyük güncellemeyle birlikte daha yeni bir sürüm sunmayacağını söyledi. İşte Windows 10 için son güncelleme.

Windows 10 22H2 son güncelleme olacak

Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesinin, işletim sistemine sunulacak son sürüm olacağını duyurdu. Bu, şirketin Windows 10 için daha fazla yeni özellik, hata giderme ve performans optimizasyonu sunmayacağı anlamına geliyor.

windows 11 kullanici gizliligi odakli hale geliyor

Ancak Microsoft’un güvenlik konusundaki desteği devam edecek. Şirketin blog yazısına göre Windows 10 Enterprise, Education, Home ve Pro sürümleri 14 Ekim 2025’e kadar güvenlik paketlerini almaya devam edecek.

macOS’a tarihi darbe: Windows, sonunda iPhone desteğini getirdi!

macOS’a tarihi darbe: Windows, sonunda iPhone desteğini getirdi!

2015 yılından beri Android kullanıcılarının favori uygulamalarından olan Windows Telefon Bağlantısı, nihayet iPhone desteğine kavuştu.

Öte yandan, devlet kurumlarında ve şirketlerde kullanılan LTSC sürümleri ise 14 Ekim 2025’ten sonra güncelleme almaya devam edecek. Ancak Microsoft’un müşteri bazlı çalıştığını, yani bu desteğin oldukça kısıtlı olacağını söylemek gerekiyor.

Microsoft, Windows 10’un emekliye ayrılmasıyla birlikte Windows 11’i ana işletim sistemi yapmak istiyor. 2024’ün ikinci yarısında Windows 11 için LTSC güncellemesi sunulacak. Şirketler ile devlet kurumları da bu işletim sistemine geçecek.

windows 10 almak icin son sans satislari durduruluyor 2

Windows 10 kullanıcıları için kötü bir haber olsa da, Microsoft’un uzun bir süredir Windows 11’e yönelik çalışması olduğunu biliyoruz. Yani hem şirketlere hem de bireysel kullanıcılara Windows 10’dan 11’e yükseltme için yeterli zaman verildiğini söylemek mümkün.

Windows 10 güncelleme desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/windows-10-22h2-son-guncelleme

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir