1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Microsoft, Windows 11’de Google kullanmanızı istemiyor!

Microsoft, Windows 11’de Google kullanmanızı istemiyor!
Microsoft, Windows 11’de Google kullanmanızı istemiyor!
0

Microsoft, kullanıcıları Google yerine Microsoft Edge ve Bing’e çekmeye devam ediyor. Son olarak bazı Windows 11 kullanıcıları, Chrome‘daki varsayılan arama motorunu Bing olarak seçmelerini isteyen açılır (pop-up) reklam aldıklarını bildirdi. Şirket, gelen tepkiler üzerine Bing reklamlarını geri çekti.

Windows 11’de Chrome kullanıcılarını hedef alan Bing reklamları iptal edildi

Microsoft, Google’ı varsayılan arama motoru olarak seçen Windows 11 kullanıcılarını hedefleyen reklamlar hazırladı. Windows 11’deki Chrome uygulamasında görülen reklamlar, tarayıcının belirli kısımlarında beliriyor ve Bing’in özelliklerine vurgu yapıyor.

windows 11 bing reklamlari

Microsoft’un bu müdahaleci reklamları ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bazı kullanıcılar, pop-up reklamların oyunların ve diğer uygulamaların üzerinde göründüğünü bildirdi. Bu durum ise bildirim ayarlarını yok saymasıyla tepki topladı.

Çok sayıda kullanıcı şikayetinin ardından Microsoft, Bing reklamlarını yeniden değerlendireceğini söyledi. Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, sorunun farkında oldukları belirtildi. Yapılan testler, rahatsız edici Bing bildirimlerinin artık görünmediğini de doğruladı.

Microsoft, özellikle yapay zeka destekli Bing Chat’ten sonra Windows 10 ve 11’de Bing arama motoruna daha fazla önem göstermeye başladı. Hatta birçok kez Chrome’da arama yapan kullanıcılara, Bing’e davet eden reklamlar gösterdi.

cortana windows 11 kaldiriliyor

Şirketin bu tarz reklamlar ile kullanıcıları Bing’e davet etmesi gayet normal. Son araştırmalar, bu yılın Ocak ayında yüzde 3’lük paya sahip olan Bing’in şu anda yüzde 2,9 seviyelerinde gezindiğini gösterdi.

Peki siz Bing ve Chrome hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/windows-11-bing-reklamlari

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir