1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Windows İçin Yeni Yapışkan Notlar Uygulaması Duyuruldu

Windows İçin Yeni Yapışkan Notlar Uygulaması Duyuruldu
Windows İçin Yeni Yapışkan Notlar Uygulaması Duyuruldu
0

Microsoft, Vista’dan beri modern Windows sürümlerinde hızlı not alma için varsayılan program olan Yapışkan Notlar uygulaması için büyük güncellemeyi tanıttı ve artık OneNote’ta ön izlemede test edilmeye hazır.

Microsoft bunun testin yalnızca ilk aşaması olduğunu ve gelecekteki güncellemelerin yeniden işlenmiş yapışkan notların OneNote’tan ayrı olarak başlatılmasını mümkün kılacağını söylüyor. Bununla birlikte, güncellenmiş Yapışkan Notlar uygulamasını görev çubuğuna sabitleyebilir veya uygulamayı yeni Win + Alt + S kısayoluyla başlatabilirsiniz.

Yeni bir boya katmanına ek olarak uygulama, not yazmayı ve web sayfalarının, uygulamaların ve belgelerin ekran görüntüsünü almayı kolaylaştıran kullanışlı bir özellik sunuyor. Bir dosyanın veya web sitesinin ekran görüntüsünü alabilirsiniz ve Yapışkan Notlar ekran görüntüsünü bağlayarak tek bir tıklamayla kaynağa geri dönebilirsiniz.

Bunun dışında Yapışkan Notlar aynı kalmış durumda. Bir Microsoft Hesabı kullanarak birden fazla not oluşturabilir, renklerini değiştirebilir, içindeki metni biçimlendirebilir ve bunları cihazlar arasında senkronize edebilirsiniz. Şu an için Copilot’tan veya herhangi bir yapay zeka destekli özellikten ise bahsedilmiyor.

Microsoft’a göre, yeni Yapışkan Notlar uygulaması artık Geçerli Kanalda (Önizleme) Microsoft 365 Insider’lara sunuluyor. Erişmek için Windows için OneNote sürüm 2402 ve yapı numarası 17328.20000 veya üzerini kullanıyor olmanız gerekiyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir