1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

macOS’a tarihi darbe: Windows, sonunda iPhone desteğini getirdi!

macOS’a tarihi darbe: Windows, sonunda iPhone desteğini getirdi!
macOS’a tarihi darbe: Windows, sonunda iPhone desteğini getirdi!
0

Bilgisayarlarda işletim sistemi konusu açıldığında birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları olan iki rakibin öne çıktığını görüyoruz. Bunlardan ilki, dünyada en yüksek kullanıcı sayısına sahip olan Windows. İkincisi de yalnızca Apple bilgisayarlarda çalışan ve iPhone gibi diğer ekosistem ürünleri ile olan entegrasyonuyla öne çıkan macOS. Bugün ise aradaki farkın açılmasını sağlayacak Windows Phone Link uygulaması iPhone desteğini sunmaya başladı. Peki Windows Telefon Bağlantısı, iPhone için neler sunuyor?

Windows Telefon Bağlantısı, iPhone desteğine kavuştu

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen ve zaman içerisinde büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Windows Telefon Bağlantısı uygulaması aracılığıyla telefonunuzu elinize almadan yönetebilir, bilgisayarınız ile dosya aktarımı yapabilir ve hatta mesaj atıp arama yapabilirsiniz.

windows telefon baglantisi iphone destegi 2 1

Bu özellik geçtiğimiz 7 yıldır yalnızca Android kullanıcılarına sunuluyordu. Bu nedenle Apple’ın iPhone macOS bağlantısına karşı bir rakip değildi. Fakat bugün itibariyle Windows Telefon Bağlantısı uygulaması Windows 11 kullanıcılarında iPhone desteğine kavuştu. Mayıs ayında da tüm dünyada dağıtımı tamamlanacak. Peki nasıl kullanabiliriz?

Yok artık Apple! iPhone 15’e dev fiyat artışı

Yok artık Apple! iPhone 15’e dev fiyat artışı

Apple’ın Eylül gibi tanıtmayı planladığı iPhone 15, fiyat artışı ile gelecek. Görünen o ki bu artış diğerlerinden biraz farklı.

Windows Telefon Bağlantısı nasıl yapılır?

 • İlk olarak bilgisayarınızda uygulama yüklü ise açalım. Değil ise buraya tıklayarak indirelim.
Windows Telefon Bağlant
 • Daha sonra Android veya iPhone seçimlerinden birini yapalım. Biz şu anda henüz tarafımıza güncelleme gelmediği için Android seçimi üzerinden anlatmaya devam ediyoruz.
Windows Telefon Bağlant
 • Yukarıda olduğu gibi ilgili Microsoft hesabımızı seçelim ve uygulama akıllı telefonumuzda otomatik gelmiyor ise (Birçok marka artık standart olarak sunuyor) aşağıdaki link üzerinden indirelim.
Windows Telefon Bağlant
 • Otomatik geliyor ise veya yüklemeyi gerçekleştirdiyseniz aşağıdaki gibi uygulama üzerinden QR kodu kullan seçeneği ile tarama gerçekleştirin.
Windows Telefon Bağlant
 • Telefonunuzda uygulamada ilk bağlantı sağlandığında sizden veri paylaşımı için bazı izinler istenecek. Burada Mesajlar, Arama, Kamera ve Galeri gibi farklı izinlerin istenebileceğini belirtelim.
Windows Telefon Bağlant
 • İşlem tamamlandığında yukarıda ve aşağıdaki görsellerdeki gibi tüm uygulamalarınıza, galerinize, mesajlarınıza ve aramalar bölümüne ulaşabilecek, dilediğiniz uygulamayı telefonun ekranı açık olduğu sürece bilgisayar üzerinden kullanabileceksiniz.
Windows Telefon Bağlant

Not: iOS kullanıcıları için şu anda fotoğraf senkronizasyonu, yani galeriyi uygulama üzerinden kullanma hizmeti verilmiyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/windows-telefon-baglantisi-iphone-destegi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir