1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Wordle yeni bir boyut kazanıyor!

Wordle yeni bir boyut kazanıyor!
Wordle yeni bir boyut kazanıyor!
0

Beş harfli bir kelimeyi tahmin etmek için altı şansınızın olduğu günlük kelime oyunu Wordle, büyük kitlelere ulaşmayı başardı. The New York Times tarafından satın alınması ile daha da büyüyen oyun, şimdi ise masa oyunu versiyonu ile karşımıza çıkacak.

Wordle masalara taşınıyor

Hasbro, popüler mobil kelime oyununun masa oyunu uyarlaması olan Wordle: The Party Game için The New York Times ile işbirliği yaptığını duyurdu. Birden fazla oyuncu veya takımla oynanacak şekilde tasarlanan Wordle: The Party Game ile popüler oyun artık eğlenceli görüşmelerin bir parçası olabilir.

Wordle: The Party Game‘in her turu, gizli kelimeyi belirleyen bir oyuncu ile başlayacak. Diğer oyunculara, çevrimiçi versiyonda olduğu gibi altı kez tahmin etme hakkı verilecek. Gizli kelimeyi tahmin etmek için daha az girişimde bulunan oyuncular daha az ceza puanı alacak. Oyunun sonunda ise en az ceza puanına sahip olan oyuncu oyunu kazanacak.

Wordle the party game

Oyun üç Wordle tahtası, kelime belirleyen kişi için gizli bir kelime tahtası ve silgi ile oynanacak. Ayrıca mobil oyunda olduğu gibi harflerin üzerine yerleştirilecek yeşil ve sarı ipuçları da yer alacak. Böylece oyuncular tıpkı dijital ortamdaki gibi bir tecrübe yaşayabilecekler. Oyun; klasik, zamanlı, hızlı ve takım olmak üzaere dört farklı modda oynanabilecek.

Yeni masa oyunu ABD’de 19.99 dolara satışa çıkıyor. Wordle: The Party Game, bugünden itibaren Amazon, Target ve Hasbro üzerinden ön siparişe açılıyor. Wordle: The Party Game’in, orijinal mobil oyunun çıkışının birinci yıl dönümünde yani Ekim ayında mağazalara girmesi bekleniyor.

Wordle, yeni masa oyunu ile birlikte eğlenceli ortamlar için güzel bir alternatif olabilir. Peki siz Wordle: The Party Game hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/wordle-yeni-bir-boyut-kazaniyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir