1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Xbox Başkanı, ZeniMax ve Activision Oyunlarının Game Pass’te Olacağını Doğruladı

Xbox Başkanı, ZeniMax ve Activision Oyunlarının Game Pass’te Olacağını Doğruladı
Xbox Başkanı, ZeniMax ve Activision Oyunlarının Game Pass’te Olacağını Doğruladı
0

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, şirketin Activision Blizzard oyunlarının Game Pass hizmetinde olacağını doğruladı. Spencer, Blizzard’ın yanı sıra Xbox Game Studios’un oyunlarından oluşan tam portföyünün ilk günden itibaren Game Pass’te mevcut olacağını belirtti.

Henüz kesin bir tarih açıklanmamış olsa da, Call of Duty oyunlarını yakın zamanda Game Pass’te görebiliriz.

Firmaların konu ile ilgili açıklamaları ise şu şekilde:

“Amacımız ZeniMax, Activision Blizzard ve XGS-Xbox Game Studios’un tüm oyun portföyünün ilk günden itibaren Game Pass’te yer alması.”

Spencer, Microsoft’un bu oyunların PC, konsol ve bulutta sorunsuz ve eşzamanlı bir şekilde piyasaya sürülmesini sağlamak için çalıştıklarını belirtti.

Ayrıca Microsoft ve Sony, Call of Duty’nin PlayStation’da kalması için Temmuz 2023’te bir anlaşma imzaladı. Spencer, “Oyuncuların küresel olarak favori oyunlarını oynamak için daha fazla seçeneğe sahip olduğu bir geleceği dört gözle bekliyoruz” dedi.

Phil Spencer ayrıca Microsoft’un fiziksel oyunlara olan bağlılığıyla ilgili endişelerini de dile geetirdi. Dijital satışlar çoğu oyuncu tarafından tercih edilse de, Spencer Xbox’ın hala fiziksel disklerde oyun oynamaktan hoşlananları geride bırakmaya niyeti olmadığını açıkça belirtti.

Bazı özel oyunların rakip platformlara geçeceği doğrulanırken, Spencer geçtiğimiz hafta Diablo IV’ün 28 Mart’ta Xbox Game Pass’e geleceğini de duyurdu.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir