599 TL değerindeki FIFA 22 ücretsiz oluyor!
 1. Anasayfa
 2. Haber

599 TL değerindeki FIFA 22 ücretsiz oluyor!

0

Geçtiğimiz günlerde Sony, PlayStation Plus abonelerine müjdeyi vererek FIFA 22’nin 3 Mayıs-7 Haziran tarihleri ​​arasında ücretsiz olacağını duyurdu. Bunun ardından Microsoft’un da Xbox Game Pass kütüphanesine FIFA 22 oyunlarını (PC-konsol) ekleyeceği ortaya çıktı.

FIFA 22, Xbox Game Pass Ultimate aboneleri için ücretsiz olacak

Ortaya çıkan sızıntılara göre FIFA 22, Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin kullanımına açılacak. Hatta bazı bölgelerde halihazırda EA Play’e dahil olduğunu belirtmek için Xbox mağaza listelerinin güncellendiği tespit edildi.

Xbox Game Pass FIFA 22

Bu durumu tespit eden Twitter analistlerinden IdleSloth, ilgili değişikliğin yapıldığı tarihte FIFA 22’nin hem PC hem de Xbox Game Pass tarafından erişimin kapatıldığını söyledi. Yani ya ilgili başlığın hemen eklenmesi konusunda bir ayarlama söz konusu ya da listeleme sırasında bir hata yaşandı.

Fakat bir hata değil, kasti olarak yapılan bir durum olduğu tahmin ediliyor. Zira geçtiğimiz Çarşamba günü bu oyunun PlayStation Plus için de Mayıs ayından itibaren ücretsiz olacağı söylendi. Yani Xbox tarafından gelecek bu hamleyle birlikte aynı tarihte iki platformda da benzer sayfaları göreceğiz.

Xbox Game Pass FIFA 22

Buna ek olarak Microsoft kısa bir süre önce geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ve en popülerler arasında yer alan bazı oyunları oynayan ve kendi platformuna üye olmayan kişilere ücretsiz PC Game Pass deneme paketlerini hediye etti. Dolayısıyla PS tarafına karşı yapacağı bu hamlenin resmi duyurusu kısa bir süre içerisinde paylaşılabilir.

Ayrıca bazı İspanyol oyun inceleme sitelerinin de FIFA 22’nin halihazırda EA tarafında sürpriz bir şekilde sergilenmeye başladığı ve Xbox- PC Game Pass’e geleceğine yönelik resmi açıklamayı beklediklerine yönelik haberler olduğunu belirtelim.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/xbox-game-pass-fifa-22

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir