1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

PS5’te yok! Xbox, bu basit oyunla rekor kırdı

PS5’te yok! Xbox, bu basit oyunla rekor kırdı
PS5’te yok! Xbox, bu basit oyunla rekor kırdı
0

Microsoft, geçtiğimiz Ocak ayının Xbox konsolları için toplam oynanma saati açısından şimdiye kadarki en büyük ay olduğunu duyurdu. Bu etkileşimin en büyük parçası ise Xbox Game Preview kapsamında erken erişimde olan Palworld’e aitti.

Palworld sayesinde Xbox, en büyük ayını geride bıraktı

Pocket Pair tarafından geliştirilen Palworld, “silahlı Pokemon” konseptiyle büyük ses getirdi. Ocak ayının ortalarında Xbox ve Windows’a özel olarak piyasaya sürülmesinden bu yana, 10 milyondan fazla oyuncu sayısına ulaşmayı başardı.

palworld sunucu maliyeti ne kadar1

İlk olarak 2021’de tanıtılan Palworld, oyuncuları özel toplar kullanarak Pals adı verilen yaratıkları yakalayabilecekleri bir dünyayla tanıştırıyor. Oyunu Pokemon’dan ayıran unsur, oyuncuların hayatta kalmak için Dostlarına, silahlarına ve işçilik becerilerine güvenerek zorlu bir ortamda gezinmeleri.

Instagram’ın yeni özelliği belli oldu!

Instagram’ın yeni özelliği belli oldu!

Instagram uygulamasına özel mesajlar için “yazıyor” ibaresini kapatma özelliği geleceği ortaya çıktı. İşte yeniliğin detayları…

Microsoft’a göre Palworld, Xbox Game Pass’te şimdiye kadarki en büyük üçüncü taraf yapım oldu. Oyunun alışılmadık yapısı, oyuncular arasında güçlü bir yankı uyandırmış gibi görünüyor.

Palworld aynı zamanda bağımsız geliştiricilerin Xbox platformuna yönelik artan önemini vurguluyor. Bu kapsamda Microsoft şu anda 100’den fazla ülkede 3 bin 500’den fazla bağımsız oyunu desteklediğini bildirdi.

Yeni nesil Xbox

Palworld dünya çapındaki oyuncuların ilgisini çekmeye devam ederken, farklı unsurların bir araya gelmesiyle popüler bir oyun deneyiminin ortaya çıkabileceğini kanıtlıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Palworld nasıl bir oyun? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/xbox-palworld-rekor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir