Xiaomi Mi Band 7 tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Xiaomi Mi Band 7 tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı!

0

Giyilebilir teknoloji ürünlerinde sunduğu fiyat/performans modelleri ile öne çıkan Xiaomi, ülkemiz de dahil dünya genelinde başarılı satış rakamlarına ulaşıyor. Çinli üretici özellikle Mi Band serisi ile akıllı bileklik sektöründe önemli bir yere sahip. Her yıl akıllı bilekliklerini güncelleyen üretici, uzun zamandır beklenen Xioami Mi Band 7 modelini sonunda tanıttı.

Xiaomi, Mi Band 7 ile gelişmeye devam ediyor!

Zengin özelliklere sahip ancak uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkan Mi Band serisi modellerinin yeni üyesi de gelişerek yoluna devam ediyor. Yeni Mi Band 7, sürekli açık ekranı, ayrıntılı istatistiklere sahip 120 farklı egzersiz modu ve daha büyük ekranı ile karşımıza çıktı.

Ekrandan başlayacak olursak; Mi Band 7, 1.62 inçlik ekrana ev sahipliği yapıyor. Ekranın boyutları ile birlikte çözünürlük ve parlaklık da arttırılmış durumda. Akıllı bilekliğin parlaklığı 500 nite ulaşırken, 192×490 piksel bir çözünürlüğe sahip. Bu da 326 ppi piksel yoğunluğu olarak geri dönüyor.

Artan ekran büyüklüğü ve yeni özellikler ile birlikte Mi Band 7‘nin ağırlığı 13.5 grama ulaştı. Mi Band 6’da ise bu değer 12.8 gramdı. Artan ağırlığa rağmen Mi Band 7’nin selefine göre daha ince bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Artan batarya boyutuna rağmen Mi Band 7, yarım milimetre daha ince olmayı başarıyor.

Bataryadan bahsetmişken, yeni Mi Band 7’nin bataryası Band 6’ya göre yüzde 44 oranında artarak 180 mAh seviyesinde. Xiaomi akıllı bilekliğinin bu batarya sayesinde 15 gün şarj edilmeden kullanılabileceği iddiasında. Mi Band 7 aynı zamanda Mi Band 6’da da kullanılan manyetik şarj mekanizması ile şarj edilebilecek.

Sporcuları sevindirecek yenilikler!

Xiaomi, Mi Band 7’nin spor aktivitelerinde sıkça kullanıldığının farkında olacak ki bu konuda da önemli bir adım atmış durumda. Yeni Mi Band 7, 120 farklı spor modunu destekliyor. Mi Band 6’da ise bu rakam sadece 30’du. Mi Band 7 ayrıca kalp atış hızı ve mevcut kalori tüketimi dahil olmak üzere birçok bilgiyi de kullanıcısı ile paylaşacak.

Spor yaparken çeşitli bilgileri sizlerle paylaşan akıllı bileklik, kullanıcısın spor yaparken kullandığı oksijen miktarını ve spordan sonraki optimal yenilenme süresini de bildiriyor. Mi Band 7 ayrıca antrenmanınızın yoğunluğunu belirleme adına “Egzersiz Sonrası Aşırı Oksijen Tüketimi (EPOC)” değerini de hesaplıyor.

Aynı zamanda yapılan sporu daha eğlenceli hâle getirmek adına Xiaomi yeni bilekliğinde çeşitli madalyalar ve arkadaşlara karşı meydan okuma seçeneği de sunuyor. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan akıllı bileklik bu sayede çeşitli yüzme verilerini de sizlerle paylaşıyor.

100’den fazla tema ve sürekli açık ekran

Xiaomi, birçok farklı renkte kordon ile satışa sunulan akıllı bileklike bu renkli görüntüyü tamamlamak adına 100’den fazla saat temasına da yer veriyor. Yeni model ayırca ilk kez sürekli açık ekran özelliği ile sunulacak. Minimal bir saatin gösterileceği bu ekranda akıllı bileklik ile etkileşime geçildiğinde ise asıl ekrana dönüleceği ifade edildi.

Şuanda Çin’de satışa sunulan akıllı bileklik için istenen fiyat 239 CNY (Yaklaşık 580 TL). Akıllı bilekliğin NFC versiyonu ise 279 CNY (Yaklaşık 675 TL) olarak fiyatlandırılmış durumda. Xiaomi Mi Band 7’nin birkaç ay içerisinde tüm dünyada da satışa sunulması bekleniyor.

Peki siz yeni Xiaomi Mi Band 7 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/xiaomi-mi-band-7-tanitildi-ozellikleri-ve-fiyati

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir