1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Xiaomi, zor günler geçiriyor: Yeni önlemler alındı!

Xiaomi, zor günler geçiriyor: Yeni önlemler alındı!
Xiaomi, zor günler geçiriyor: Yeni önlemler alındı!
0

Çinli teknoloji devi Xiaomi, ne yazık ki zor günler geçiriyor. Finansal raporlarda ciddî bir gelir düşüşüyle karşı karşıya kalan şirket, bu düşüşe karşın aldığı önlemler sayesinde ayakta kalmaya devam ediyor. İşte detaylar.

Xiaomi, bu durumla nasıl başa çıkıyor?

Yayımlanan ikinci çeyrek finansal raporlarına göre şirket, yıllık bazda yüzde dört oranında bir gelir düşüşü ile karşı karşıya kaldı. Çin pazarında yaşanan genel düşüş trendinden payını alan teknoloji devi, odağını daha çok kazanç elde edebileceği diğer projelerine çevirdi.

Xiaomi, maruz kaldığı gelir düşüşlerinden minimal düzeyde etkilenmek amacıyla çalışmalarını, elektrikli araç projeleri üzerine yoğunlaştırdı. 2024 yılı itibarıyla elektrikli araçlarının seri üretimine başlamayı hedefleyen şirketin CEO’su Lu Weibing, projelerde gelinen noktanın hedeflenen değerlerden bile önde olduğunu vurguladı.

Elektrikli Araç

CEO’nun yaptığı açıklamalarda, uygulanan gelir artışı stratejisine de yer veriliyor. Şirketin iddialı yaklaşımını gözler önüne seren açıklama, şu şekilde: “Küresel pazardaki makroekonomik zorluklara rağmen ayak izimizi genişletmeye devam ediyoruz. Birçok rakibimiz bu zorlu ortamda bazı bölgelerden çekilse de biz varlığımızı güçlendirerek devam edeceğiz.”

Kaydedilen bu gelişmeler ışığında Xiaomi’nin düşüş gösteren gelir seviyesini, elektrikli araç sektöründeki çalışmalarıyla toparlamaya çalıştığını net bir şekilde görebiliyoruz. Şirket yetkililerin yaptıkları açıklamalar ise bu konudaki hedeflerin oldukça yüksek olduğunu gözler önüne seriyor.

Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce Xiaomi, finansal raporlarda tekrar başarılı bir seyir kaydedebilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/xiaomi-yeni-onlemler-alindi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir