1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Elon Musk’tan sürpriz hamle: Yeni nesil Tesla Model 3 tanıtıldı!

Elon Musk’tan sürpriz hamle: Yeni nesil Tesla Model 3 tanıtıldı!
Elon Musk’tan sürpriz hamle: Yeni nesil Tesla Model 3 tanıtıldı!
0

Otomotiv sektöründeki değişim tüm hızıyla sürüyor. Son dönemde Tesla gibi şirketlerin ön plana çıkması ve başarıya ulaşmasının ardından yıllardır bu alanda boy gösteren devler de akıma ayak uydurmaya başladı. Kısa bir süre önce Tesla, tasarımı ve teknik özellikleriyle yenilenen yeni nesil Model 3’ü vitrine çıkardı.

Yeni nesil Tesla Model 3 sürücülere neler sunuyor?

Yeni nesil Tesla Model 3, artık daha sportif bir görünüme ve tek şarjla 606 kilometrelik (377 mil) menzile sahip. İki yeni renk (Stealth Grey ve Ultra Red) gri ve kırmızı sürücülere sunuluyor; iç mekanda ise 17 hoparlörlü ses sistemi, özelleştirilebilir ortam aydınlatması ve arka koltuktaki yolcular için 8 inç dokunmatik ekran bulunuyor. Aynı zamanda 15.4 inçlik bir dokunmatik orta ekran sürücüleri karşılıyor.

tesla

Yeni nesil Tesla Model 3‘ün uzunluğu 4.720 mm. Bu noktada bir önceki modele göre biraz uzama söz konusu. Modelin genişliği ise aynaları açık durumdayken 2.089 mm seviyelerinde. Araçta kullanılan yeni 360 derece akustik cam tavan sayesinde sürücüler artık daha sessiz bir kabin deneyimine sahip olabilecek. Bu cam aynı zamanda sürücüleri zararlı UV ışınlarına karşı koruyor.

Şirketin web sitesinde hem tek motorlu arkadan çekişli model hem de çift motorlu dört tekerlekten çekişli model listelendi. Aracın standart arkadan itişli versiyonu 0’dan 100 km/saat hıza 6,1 saniyede çıkıyor. Bunun yanı sıra 15 dakikada 282 km yol gidebilecek kadar şarj olabiliyor.

Güncelleniyor!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/yeni-nesil-tesla-model-3

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir