1. Anasayfa
 2. Bülten
Trendlerdeki Yazı

Yeni One UI 6.1 Güncellemesiyle Galaxy AI, Daha Fazla Galaxy Cihaza Sunuluyor

Yeni One UI 6.1 Güncellemesiyle Galaxy AI, Daha Fazla Galaxy Cihaza Sunuluyor
Yeni One UI 6.1 Güncellemesiyle Galaxy AI, Daha Fazla Galaxy Cihaza Sunuluyor
0

Samsung Electronics, mobil yapay zekanın daha fazla kullanıcıya ulaşması için geliştirdiği yeni One UI 6.1 güncellemesi aracılığıyla Galaxy AI özelliklerinin daha fazla Galaxy cihazında kullanılabileceğini duyurdu. Kısa süre önce satışa sunulan Galaxy S24 Serisi’yle uyumlu olan güncelleme, Mart sonundan itibaren Galaxy S23 Serisi, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 ve Tab S9 serilerinde de kullanıma sunulacak. Cihazda yüklü olan ve bulut tabanlı kullanılan yapay zeka yeteneklerini birleştiren hibrit bir yaklaşımla geliştirilen güncelleme, kullanıcılara sunulan mobil yapay zeka deneyimlerinin standardını daha da yükseltiyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, güncellemeyle ilgili şunları söyledi: “Galaxy AI ile yalnızca yeni bir mobil yapay zeka çağına öncülük etmeyi değil, aynı zamanda yapay zekayı daha erişilebilir hale getirerek kullanıcıları güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu adımlar, Galaxy AI için sadece başlangıç. Bu deneyimleri 2024 yılı içinde 100 milyondan fazla Galaxy kullanıcısına ulaştırmayı planlıyoruz. Mobil yapay zekanın sınırsız olanaklarından yararlanmanın yollarını artırmaya devam edeceğiz.”

Galaxy Z Fold5 galaxy ai

Bariyerleri aşan iletişim

Yapay zeka destekli modellerde bulunan ve iletişim kurma şeklini bir üst seviyeye taşıyan Galaxy AI özelliklerinden artık daha fazla Galaxy kullanıcısı yararlanabilecek. Bu özellikler, yazılan mesaj içeriklerinin tonunu ayarlama ve Chat Asistanı kullanarak mesajları 13 farklı dilde tercüme etme gibi yetenekler sunuyor. Galaxy kullanıcıları, telefon görüşmelerini sesli ve metin olarak çeviren Live Translate ile gerçek zamanlı etkileşimin gücünü deneyimleyebiliyor. Sözlü Çevirmen ise canlı konuşmalar esnasında bölünmüş ekranda metin çevirileri oluşturuyor ve seyahat ederken farklı dillerden insanlarla spontane konuşmalar yapılabilmesini sağlıyor.

Benzersiz üretkenlik özellikleri

Galaxy AI’ın Galaxy ekosistemi geneline daha geniş ölçüde entegre edilmesi, yapay zeka destekli modellerde hayata geçirilen günlük görevlerin sorunsuz kullanıcı deneyimiyle başarılmasını sağlarken verimliliği de artırıyor. Arama işlevleri, kolayca yapılan bir daire hareketiyle arama sonuçları sunan, Google ile Circle to Search, yapay zeka teknolojisi ile arattığınız görüntüye dair arama sonuçlarından genel bir özet oluşturur ve en alakalı sonuçları gösteriyor. Not Asistanı gibi organize olmayı sağlayan ve günlük yaşamı kolaylaştıran özellikler ise kullanıcıların formatlar oluşturmasına, özetler çıkarmasına, notların bölümlendirilerek düzenli hale getirilmesine ve alınan notları başka dillere çevirmesine imkan tanıyor. Web Asistanı, görüntülenen web sayfalarının kapsamlı kısa özetlerini oluşturarak kullanıcıların daha hızlı bilgi sahibi olmalarını sağlarken, Ses Kaydı Asistanı ses kaydının yazılı dökümünü oluşturur, diyaloglardan özet çıkarır, çeviri yapar. Ayrıca Galaxy AI temalar ve hazır tasarım komutlarıyla kendi benzersiz duvar kağıdınızı tasarlamanıza yardımcı olur.

İçinizdeki sanatçının sonsuz yaratıcılığını keşfedin

Galaxy AI ile Samsung, kullanıcıların yaratıcı potansiyelini çok daha fazla ortaya çıkarabiliyor. Galaxy’nin en yeni güncellemesi, yaratıcı özgürlüğü fotoğraf çekildikten sonra bile teşvik eden bir dizi Galaxy AI aracı sunuyor. Örneğin, Yaratıcı Düzenleme sayesinde, yapay zeka destekli cihazlar harika bir çekimi daha da mükemmelleştirmek için fotoğraflardaki nesneleri kolayca yeniden boyutlandırabiliyor, konumlandırabiliyor veya yeni bir düzende hizalayabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, Düzenleme Önerisi ile tüm fotoğraflarını her zamankinden daha hızlı ve kolay bir şekilde daha iyi hale getirebiliyor. Anlık Ağır Çekim, aksiyon dolu anları yakalayarak ağır çekim videolarına ek kareler oluşturabiliyor, böylece tekrar çekim yapılmasına gerek kalmıyor.

Yaratıcılık ve kişiselleştirmeyle ilgili sunulan özellikler bunlarla sınırlı değil. Yapay zeka destekli cihaz kullanıcılarının yaratıcılığını hayata geçirmesini sağlayan ve yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtlarıyla Galaxy cihazlarını özelleştirmek çok daha kolay hale geliyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir