Yeni watchOS Güncellemesi, Apple Watch Pil Tüketimi Sorununu Düzeltecek
 1. Anasayfa
 2. Haber

Yeni watchOS Güncellemesi, Apple Watch Pil Tüketimi Sorununu Düzeltecek

0

Apple, Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları ile paylaşılan bir notta watchOS 10.1 güncellemesi sonrasında bazı Apple Watch modellerindeki aşırı pil tüketimi sorununu ortadan kaldıracağını belirtti.

MacRumors‘un edindiği notta Apple, sorunun yakında gelecek bir watchOS güncellemesiyle çözüleceğini söyledi. Apple notta herhangi bir ek ayrıntı sunmadığından sorunun altında yatan nedenin ne olduğu, kaç müşterinin etkilendiği ve tüm Apple Watch modellerinin etkilenip etkilenmediği belli değil.

watchOS 10.1 güncellemesinin Ekim ayı sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana çeşitli platformlarda müşterilerden bu sorunla ilgili şikayetler gelmeye başladı. Sorun, Apple Watch Series 5 gibi eski modellerden en yeni Apple Watch Ultra 2 yeni modellere kadar çeşitli Apple Watch’ları etkiliyor gibi görünüyor.

Apple, iOS 17.1 geliştirici sürüm notlarında güncellemenin watchOS 10.1 çalıştıran bir Apple Watch, iOS 17 çalıştıran bir iPhone ile eşleştirildiğinde daha fazla güç tüketiminin meydana gelebileceği bir sorunu çözdüğü belirtti. Öte yandan, Apple Watch pil tüketimi sorunu tamamen çözülmedi bu nedenle watchOS güncellemesi gerekli olacak.

Bakalım sorun watchOS 10.1.1 mi, yoksa şu anda beta test aşamasında olan ve Aralık ayında yayınlanması beklenen watchOS 10.2 ile mi çözülecek?

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir