1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Yenilenen Tesla Model 3 tanıtıldı

Yenilenen Tesla Model 3 tanıtıldı
Yenilenen Tesla Model 3 tanıtıldı
0

Tesla, geçtiğimiz sonbaharda Avrupa, Orta Doğu ve Çin’de piyasaya sürdüğü yenilenmiş 2024 Model 3’ü Amerika Birleşik Devletleri’nde resmen tanıttı. Geliştirme sürecinde “Highland” kod adıyla anılan yenilenen Tesla Model 3, Tesla’nın popüler elektrikli sedan modelinde aerodinamik ve gelişmiş özellikler hedefleyen bazı önemli değişiklikler getiriyor.

Yenilenen Tesla Model 3, daha iyi aerodinamiğe, daha düşük bir son hıza sahip

En dikkat çekici dış değişiklik, belirgin ön uç çıkıntısının kaldırılarak yerine daha şık bir kaput ve düşük profilli farların getirilmiş olması. Tesla, bu değişikliklerin aerodinamiği optimize ettiğini ve potansiyel olarak aracın menzilini artırdığını iddia ediyor. Yeni tasarım unsurları arasında Stealth Grey ve Ultra Red olmak üzere iki yeni renk de yer alıyor.

SDNShiftdelete.net

Yenilenen Tesla Model 3 için iki ana versiyon sunuluyor. Alıcılar, çift motorlu Uzun Menzilli Dört Çeker (AWD) modeli veya daha uygun fiyatlı arkadan çekişli versiyon arasında seçim yapabilecekler. Özellikle, önceki serinin bir parçası olan Performans modeli artık bir seçenek olarak listelenmiyor.

Menzil ve performans

Uzun Menzilli yenilenmiş Tesla Model 3, selefinin 535 km olan menziline göre hafif bir iyileşme göstererek 548 km’ye kadar tahmini menzile sahip. Arkadan İtişli versiyon 437 km’lik menzili koruyor. Bununla birlikte, yeni Model 3’ün her iki versiyonunun da 2023 modellerine kıyasla 205 km/s gibi daha düşük bir azami hıza sahip olduğunu belirtelim.

Tesla, Türkiye’de ilk fiziksel mağazasını açtı!

Tesla, Türkiye’de ilk fiziksel mağazasını açtı!

Tesla yeni showroom mağazasını Ankara’da resmen açtı. Model Y test sürüşü sağlayacak mağazadan ilk görüntüler geldi.

İç mekan ve konfor geliştirmeleri

Tesla, 2024 Model 3’ün iç mekanı için daha sessiz bir kabin için yeni akustik cam, gelişmiş sürüş kalitesi için geliştirilmiş süspansiyon ayarı ve daha sofistike malzemelerin kullanımı dahil olmak üzere çeşitli yükseltmeleri yapmış.

tesla model 3 2024

tesla model 3

yenilenmis tesla model 3

İç mekan özellikleri arasında havalandırmalı koltuklar, özelleştirilebilir ortam aydınlatması, daha küçük çerçeveli ve geliştirilmiş kontrastlı daha parlak bir orta dokunmatik ekran ve 17 hoparlöre kadar yükseltilmiş bir ses sistemi de yer alıyor.

Fiyat konusunda yenilenmiş Tesla Model 3, 2023 model ile aynı fiyata sahip. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Teslatesla model 3yenilenmiş tesla model 3

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/yenilenen-tesla-model-3-tanitildi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir