1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Yenilenen Tesla Model 3 Tanıtıldı

Yenilenen Tesla Model 3 Tanıtıldı
Yenilenen Tesla Model 3 Tanıtıldı
0

Tesla, Avrupa’da yükseltilmiş ve yeniden tasarlanmış Model 3 modelini duyurdu. Yenilenen Tesla Model 3 elektrikli otomobil hafif bir yeni tasarıma, daha fazla ürün yelpazesine ve yeni malzemelerle güncellenmiş bir iç mekana sahip.

Yenilenen Tesla Model 3 Özellikleri

Tesla Avrupa’dan gelen bir tweet‘te şirket, özellikle eskisinden daha şık ve daha az bombeli olan ön kısımdaki stil değişikliklerini gösteren resimler yayınladı. Bu da şarjla daha uzağa gitmesine yardımcı oluyor.

Şirket, “Maksimum aerodinamik için optimize edilmiş dış tasarımla tek şarjla 629 km’ye kadar yol alın” yazıyor. Bu da önceki modele kıyasla yüzde 10-12 daha iyi bir aralığa denk geliyor. Otomobilin RWD versiyonu 553 km menzil sunarken, Long Range ise 677 km menzille karşımıza çıkıyor.

yenilenen tesla model 3 gorucuye cikti 2

Tesla ayrıca “daha sert gövde ve güncellenmiş süspansiyon ayarı kombinasyonu sayesinde daha rafine ve rahat sürüş kalitesi” vaat ediyor. Temel beyaz rengin üzerine iki yeni renk (ultra kırmızı ve gizli gri) 2.000 euro karşılığında sunuluyor ve görüş açısına ve ışığa bağlı olarak hafifçe değişecek şekilde tasarlandı.

İç mekan da yenilenmiş durumda. Tesla, arka koltuktaki sürücülere eğlence ve klima kontrolü sağlayan bir arka dokunmatik ekranın yanı sıra “daha sofistike malzemeler, havalandırmalı koltuklar ve kişiselleştirilebilir ortam aydınlatması” vaat ediyor. Bu arada Tesla, ana dokunmatik ekranın daha küçük çerçeveler sayesinde daha fazla kullanılabilir ekran alanına sahip olduğunu ve ayrıca “daha parlak, daha yüksek kontrastlı ve daha duyarlı” olduğunu ifade ediyor.

Tesla, yeni versiyonda “etrafınızda ne olursa olsun kabin içinde sessizliği garantileyen 360 derecelik akustik cam” bulunduğunu ve önemli ölçüde daha az yol ve rüzgar gürültüsüne sahip olacağının sözünü veriyor. Ayrıca model artık 17’ye kadar hoparlör, çift subwoofer ve çift amplifikatör içeren daha iyi bir ses sistemiyle birlikte geliyor.

Yenilenen Tesla Model 3 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Teslimatlar belirli Avrupa ülkeleri ve Orta Doğu’da Ekim ayında başlayacak. Yenilenen Tesla Model 3, arkadan çekişli model için 42.990 eurodan, uzun menzilli versiyon için ise 50.990 eurodan başlıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir